Policie obvinila střelce z Bělehradské z vraždy a dalších trestných činů. Žádá pro něj vazbu

Policie obvinila muže, který v Praze v úterý zastřelil ženu na úřadu práce, z několika závažných trestných činů včetně vraždy. Navrhla pro něj vazbu, uvedl pro Radiožurnál mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté zatkli muže v Palackého ulici | Foto: Vít Kubant | Zdroj: Český rozhlas

„Dnes byl státní zástupkyní Městského státního zastupitelství v Praze podán návrh na vzetí obviněného do vazby. O návrhu na vazbu bude rozhodovat Obvodní soud pro Prahu 2. Informace stran rozhodnutí či termínu konání vazebního zasedání nemám,“ sdělil Cimbala. „Návrh na vazbu je pak podán z důvodu vazby útěkové a předstižné,“ dodal.  

Soud bude o návrhu na vazbu rozhodovat v pátek ráno, a to s vyloučením veřejnosti a médií.

Zadržený Jiří D. vyhrožoval úřednici smrtí už v roce 2016. Dostal za to tehdy pokutu tři tisíce korun

Číst článek

Policie zadržela Jiřího D. v úterý kolem 15. hodiny v Palackého ulici. „Pražští kriminalisté muže vypátrali v centru metropole a zadrželi za pomoci donucovacích prostředků. Muž je podezřelý z trestného činu vražda,“ uvedla policie na twitteru. Na místě byl také redaktor serveru iROZHLAS.cz, který pořídil video.

Útočník z Bělehradské ulice se doznal, motivem byla msta, informovali policisté. Ve středu ho kriminalisté vyslechli. Poté uvedli, že s kriminalisty spolupracuje, své činy popsal a přiznal se k nim. Motivem byla podle nich pravděpodobně msta za příkoří, která mu měla být v minulosti údajně způsobena. Z výslechu muže totiž vyplývá, že chtěl v páchání závažných zločinů pokračovat. A navázáním na nenaplněné cíle nyní vyhrožuje neznámý anonym.

Svůj hněv chtěl Jiří D. podle policie obrátit ještě proti dalším lidem, se kterými měl v posledních letech spory. „Jednalo se jak o rodinné příslušníky, úředníky různých institucí, bývalé kolegy ze zaměstnání, zaměstnavatele, tak i pracovníky orgánů činných v trestním řízení. V podstatě se dá říci, že měl spory s každým, s kým přišel do styku, a tento okruh osob byl veliký,“ popsal Daněk.

zuj, vvr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme