blokáda

|Pavel Novák |Zprávy ze světa

Křik a bučení. Protesty bulharských nacionalistů proti tureckým voličům nekončí

Na bulharsko-tureckých hranicích pokračují protesty bulharských nacionalistů před nedělními volbami. Bulharská policie odstranila blokády na hraničních přechodech s Tureckem, demonstranti z řad bulharských nacionalistů ale na hranicích pokračují v protestech proti příjezdům autobusů s bulharskými Turky, kteří chtějí hlasovat v nedělních předčasných volbách.

|Martin Dorazín, ČTK, ČRo |Zprávy ze světa

Trump chce voliče oslovit srdcem. Že Rusko ovlivňuje americké volby? Hysterie, řekl Putin

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek opět odmítl tvrzení, že se Rusko snaží ovlivnit prezidentské volby ve Spojených státech. Taková obvinění považuje za hysterická. Putin to prohlásil v projevu na konferenci mezinárodního Valdajského diskusního klubu v jihoruském Soči. Zároveň ale dodal, že kandidát republikánů Donald Trump chce svou kampaní oslovit voliče srdcem. Vyjádřil se také k energetické blokádě Krymu ze strany Ukrajiny.

|Jan Šmíd |Zprávy ze světa

Lidé v Calais protestují proti uprchlickému táboru. Svými auty blokují město

Ve francouzském Calais začala protestní blokáda města. Hlavní tah na Velkou Británii, kterou často využívají běženci v cestách přes La Manche, zablokovaly kamiony a traktory. Místní obchodníci, zemědělci a přepravci tím vyjadřují svůj nesouhlas s vládou, která podle nich dostatečně neřeší situaci v uprchlickém táboře přezdívaném Džungle. Kromě blokády vyzvali zástupci policie a odborů k vytvoření symbolického lidského řetězu podél silnice.

|Vít Pohanka, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

Poláci blokovali silnici z Náchoda do Vratislavi. Chtějí rychlostní komunikaci

Polští aktivisté dnes odpoledne blokovali hlavní silniční tah do Vratislavi. Řidiči, kteří jeli z Náchoda do Polska, se tak museli připravit na zdržení. Protestující požadují, aby polská vláda postavila k české hranici rychlostní silnici, kterou ale zatím kabinet neplánuje. Akce trvala asi dvě hodiny a skončila na žádost policie kolem půl páté odpoledne.