Text poučení byl masově šířen. Vyšel jako příloha deníku Rudé právo nebo jako samostatná brožura ve vysokém nákladu. Několik debat s nejvyššími členy rady odvysílal také Československý rozhlas.
Ostřílení diplomaté, kteří pracovali pro režim od dob Kimova otce a dědečka, byli nahrazeni novými, mladými poradci, jež si Kim vybral na základě ideologie a věrnosti.
Česká televize porušila podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání zákon odvysíláním ruského seriálu Zapomenutí vůdci zlehčujícího stalinistické čistky. Rada vyzvala ČT k nápravě.
Projekt Poslední adresa chce připomenout poslední místa pobytu obětí stalinských represí. V Moskvě teď umístili památní tabulku na dům, ve kterém před popravou žil Čech Josef Kroul.
Turecké úřady propustily z práce v rámci čistek po loňském údajném pokusu o státní převrat dalších více než 6000 lidí a zakázaly činnost dalším desítkám organizací. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na oficiální vládní věstník, který byl zveřejněn v noci na sobotu.
Po teroristickém útoku na klub Reina začala turecká média spekulovat, jestli jsou bezpečnostní složky po čistkách, které provedla vláda po neúspěšném puči, akceschopné. Českému rozhlasu Plus to řekl vedoucí generálního konzulátu České republiky v Istanbulu Petr Mareš.
Vládní Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP) tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana zahájila kvůli pokusu o převrat čistku ve vlastních řadách. Potlačený puč z 15. července už měl za následek rozsáhlé zatýkání a propouštění stoupenců islámského duchovního Fethullaha Gülena, údajného strůjce rebelie části armády, v justici, školství, v médiích i dalších sektorech.
Před 45 lety začaly v KSČ rozsáhlé prověrky členů v rámci takzvané normalizace. Podnět k nim dal dokument s názvem Poučení z krizového vývoje ve straně a společnosti, který vyšel v Rudém právu a stal se základním ideologickým východiskem pro tehdejší totalitní režim.
Ruští historici a aktivisté v den památky obětí stalinských represí varují před přitvrzováním politiky Kremlu. Země si dnes připomíná 75. výročí Velkého teroru, který ve 30. letech 20. století rozpoutal sovětský vládce Josif Stalin. Statisíce lidí sovětské úřady zavraždily ve vykonstruovaných procesech, další poslaly do pracovních táborů na Sibiř. Jejich památku si v Moskvě připomněly tisíce lidí.
V Severní Koreji pokračují čistky mezi politiky a vojáky. Vyšetřování údajné korupce vede budoucí vůdce Kim Čong-un. Podle organizace sdružující severokorejské uprchlíky žijící v Jižní Koreji jde o čistky, kterými si syn současného diktátora Kim Čong-ila snaží upevnit moc.