Rusko 0:0 Finsko

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Sparta na úvod extraligy padla ve Vítkovicích. Prodloužení tři na tři rozhodlo o výhře Boleslavi v Hradci

|Vojtěch Man |Hokej

Hokejisté Sparty bez trenéra Jiřího Kalouse na úvod extraligy ztratili. Ve Vítkovicích sice dokázal Tomáš Netík stáhnout dvoubrankovou ztrátu, ale domácí se radovali po nájezdech. Hned v prvním kole se hrál i nový systém prodloužení. Mladá Boleslav ve třech definitivně otočila zápas v Hradci Králové. Výhry na úvod získaly i Třinec, Chomutov, Litvínov a Kometa.

|Petr Hašek |Hokej

K postupu z předkola play-off mají blíže Mladá Boleslav a Pardubice

Hokejisty Mladé Boleslavi a Pardubic dělí od postupu do čtvrtfinále play-off jediné vítězství. Středočeši ve třetím utkání předkola porazili Plzeň 4:2 a v sérii hrané na tři vítězné duely se dostali do vedení 2:1. Výhodu domácího prostředí využily i Pardubice, které přestřílely Vítkovice 6:3 a v sérii také vedou 2:1.

Hokejisté Třince slaví 10. vítězství v řadě, Pardubice pod Říhou znovu uspěly

Desátou výhru v řadě si v extralize připsali hokejisté Třince. Lídr tabulky porazil poslední Slavii 5:2 a na prvním místě má devítibodový náskok před Litvínovem, který udolal liberecké Bílé Tygry až v prodloužení. Ve 37. kole se favoritům dařilo, což potvrdila i třetí Sparta. Ta i potřetí v sezoně zdolala Vítkovice, tentokrát 4:2.

Hokejisté Zlína otočili zápas s lídrem z Litvínova, Kometa smetla Pardubice

Jedenáct gólů padlo v zápase prvního a posledního týmu hokejové extraligy. Domácí Zlín sice prohrával po dvou třetinách s lídrem z Litvínova 2:5, ale po velkém obratu se nakonec radoval z vítězství 6:5 v prodloužení. Severočechům zisk jednoho bodu pomohl k udržení prvního místa před Třincem, který si v rámci 20. kola odvezl výhru 4:2 z Mladé Boleslavi.