komando

|Robert Mikoláš |Zprávy ze světa

Nesmí se vrátit domů. Speciální komando má za úkol zlikvidovat britské bojovníky IS

Západní protiteroristická komanda likvidují bojovníky takzvaného Islámského státu. Speciální jednotku má na Blízkém východě i Velká Británie. Londýn chce zlikvidovat především džihádisty s britským pasem. Cílem je zabránit návratu bojovníků IS do Evropy a odvrátit tak případné teroristické útoky. O tajné misi informoval britský list The Sunday Times, který se odvolává na zdroj z britského ministerstva obrany.

| ČRo, Pavla Lioliasová |Regiony

Léčka na auto nebo výsadky z vrtulníku do vody. Výcvik Komando zvládlo devět vojáků

Jde o nejnáročnější výcvik, jaký v Česku vojáci můžou absolvovat. Letos se do takzvaného Komanda přihlásilo 83 vojáků, úspěšně kurz dokončilo jen devět z nich. Odznaky a certifikáty si převzali v kryptě pražského kostela svatých Cyrila a Metoděje. Tedy tam, kde krátce po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha zahynuli čeští parašutisté.

|Václav Sochor, pir |Zprávy ze světa

Izrael odtajnil rozhovor se členem komanda, které zabilo zástupce Jásira Arafata

Izraelská vojenská cenzura uvolnila pro zveřejnění rozhovor se členem zvláštní izraelské jednotky, která zabila Abu Jihada, zástupce palestinského vůdce Jásira Arafata, při útoku v roce 1988. Obecně se věřilo, že Abu Jihad byl zavražděn izraelskými agenty ve své vile v Tunisu, ale Izrael to nikdy oficiálně nepřiznal. Ke zveřejnění dochází 24 let od Jihádova zabití a 12 let od smrti interviewovaného člena komanda.