Norsko

Hokejisté zvládli první přípravný zápas na MS, Norsko porazili 4:0

| ČTK |Hokej

Čeští hokejisté porazili v prvním přípravném zápase před květnovým mistrovstvím světa Norsko 4:0. Duel seriálu Euro Hockey Challenge rozhodli v Chomutově ve druhé třetině, ve které vstřelili v rozmezí necelých deseti minut všechny čtyři branky. Dvakrát se mezi střelce zapsal útočník Lukáš Kašpar, čisté konto udržel Pavel Francouz.

Hokejová reprezentace startuje zápasovou přípravu, čeká ji Norsko

Čeští hokejisté začnou v Chomutově ve středu a ve čtvrtek duely s Norskem v Euro Hockey Challenge zápasovou přípravu na květnové mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem. Do úvodního duelu nastoupí český tým v brance s Pavlem Francouzem a v sestavě se objeví i tři debutanti - obránci Libor Šulák ze Znojma, David Sklenička z Plzně a útočník Pavel Musil z Mladé Boleslavi.

| ČTK |Zprávy ze světa

Norská policie odpálila nalezenou bombu, podezřelý je ve vazbě

Norská policie v noci ze soboty na neděli provedla kontrolovanou explozi výbušného zařízení, které krátce předtím nalezla v centru Osla. Podle policie mohla podomácku vyrobená bomba způsobit jen omezené škody. Podezřelý člověk, který byl v souvislosti s tím zadržen a zůstává ve vazbě, informovala agentura AP.

| ČTK |Zimní sporty

Smutná skončila v Reistadlöpetu pátá a na celkový triumf nedosáhne. Bauer doběhl čtvrtý

Lyžařka Kateřina Smutná skončila v dálkovém běhu Reistadlöpet v Norsku na 50 km pátá a závod před koncem série Ski Classics přišla o šanci na celkové prvenství. Vedoucí žena seriálu Britta Johanssonová-Norgrenová ze Švédska doběhla šestá a v průběžném hodnocení má už nedostižný náskok 325 bodů, 200 bodů za vítězství dnes brala Polka Justyna Kowalczyková.