soudní jednání

soudní jednání v textech na iROZHLASU

|Václav Štefan |Zprávy z domova

Velký justiční projekt se blíží. Do stovek soudních síní přibudou mikrofony

Potřebují se věnovat jednání soudu a jeho účastníkům, ale zároveň si musí namlouvat protokol do diktafonu. Řeč je o většině soudců, kteří nemají v síních automatická nahrávací zařízení, která by to dělala za ně. Některým sice současný stav vyhovuje, ale podle Soudcovské unie je to problém. Ministerstvo se chystá do konce příštího roku technologií vybavit tisíc soudních síní a připravuje tendr za sto milionů korun.

Egyptský soud uložil doživotí šéfovi egyptského Muslimského bratrstva Badímu

| ČTK, Zdeněk Novák |Zprávy ze světa

Vůdce egyptského Muslimského bratrstva Muhammad Badí dostal další doživotní trest vězení. Informovala o tom agentura DPA. Badí byl již v jiných procesech odsouzen třikrát k trestu smrti a pětkrát na doživotí, nynější líčení se týkalo útoku na policejní stanici ve městě Port Saíd, kde zahynulo pět lidí. Dnešní verdikt není pravomocný.

|Jaroslav Gavenda |Zprávy z domova

Bývalý šéf protikorupční policie Martinec podá žalobu na státní zástupkyni Bradáčovou

Měli spolu odhalovat nejzávažnější finanční zločiny v zemi. Jenže místo toho se bývalý šéf protikorupční policie Tomáš Martinec a pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová sami rozhádali. Jako poražený ze sporu odcházel Martinec. Předloni na vlastní žádost skončil ve vedení policejního útvaru. Jeho spor s Bradáčovou tím ale neskončil. Kvůli dva roky starým výrokům podá příští týden na pražskou státní zástupkyni žalobu.