Tora Bergerová

Tora Bergerová v textech na iROZHLASU

|David Nyč |Zimní sporty

Biatlonistka Soukalová září v Chanty Mansijsku, zvítězila i ve stíhacím závodě

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová zvítězila ve stíhacím závodě Světového poháru v ruském Chanty Mansijsku. Třiadvacetiletá Soukalová tak navázala na svůj výkon ze sprintu a připsala si druhý triumf v řadě. Celkově se jedná o její třetí prvenství ve Světovém poháru biatlonistek. Mezi muži skončil původně sedmý Michal Šlesingr po opravě výsledků třetí.

|Tereza Jelínková, dab |Zimní sporty

Norská biatlonistka Bergerová vyhrála v Oslu i závod s hromadným startem

Norská biatlonistka Tora Bergerová dokázala, že domácí prostředí jí svědčí. V Oslu vyhrála i třetí závod Světového poháru, tentokrát s hromadným startem. Jedenáctým vítězstvím v sezóně si zajistila Křišťálový glóbus za celkové prvenství ve Světovém poháru, v němž má 1069 bodů a před druhou Darjou Domračevovou z Běloruska vede před posledními pěti závody o nedostižných 421 bodů.

|Alena Benešová |Zimní sporty

Biatlonistka Vítková skončila ve stíhačce na MS osmá, zlato má Norka Bergerová

Biatlonistka Veronika Vítková skončila ve stíhacím závodu na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě osmá. Česká reprezentantka udělala dvě chyby na střelnici a oproti sprintu se posunula o dvě místa nahoru. Zlato získala Norka Tora Bergerová, která navázala na úspěch krajana Svendsena. Další Češka Gabriela Soukalová čtyřikrát chybovala při střelbě a skončila dvacátá.