Biatlonistka Soukalová obsadila na SP v Soči osmé místo

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová obsadila v dnešním závodě Světového poháru na 15 kilometrů v Soči osmé místo. Díky skvělému běhu vyhrála Běloruska Darja Domračevová.

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová

Soukalovou připravila o lepší umístění špatná střelba, kvůli které si připsala dvě trestné minuty. Při druhé střelbě netrefila jeden terč, stejnou chybu zopakovala při poslední položce, kdy ji minela připravila o páté místo.

„Do desátého místa je to opět super výsledek. Musím Gabču pochválit za běh. Ve stoje měla po minutě v každé položce, což je škoda, ale celkově to je parádní výsledek. Pro psychiku je to i dobře do budoucna, protože jsme na olympijských tratích, které patří k nejtěžším,“ zhodnotil kouč Jindřich Šikola v rozhovoru s Českou televizí.

Osmé místo znamená pro Soukalovou čtvrtý nejlepší výsledek v sezoně. V Pokljuce zvítězila, posbírala i druhé a třetí místo. Nejlepší výsledek je to ale pro českou biatlonistku co se týká vytrvalostního závodu. Jitka Landová obsadila konečnou 69. pozici, Veronika Vítková byla o příčku horší.

Darja Domračevová vybojovala cenné vítězství v budoucím dějišti olympijských her v Soči díky vynikajícímu běhu, kterým odčinila i dvě trestné minuty ze střelby. Druhá Olga Zajcevová z Ruska střílela čistě, třetí byla Tora Bergerová z Norska.

SP v biatlonu v Soči (Rusko):

Ženy - vytrvalostní závod (15 km):

1. Domračevová (Běl.) 45:45,2 (2 tr. minuty), 2. Zajcevová (Rus.) -34,6 (0), 3. Bergerová (Nor.) -46,8 (1), 4. Henkelová (Něm.) -1:20,1 (1), 5. Gwizdoňová (Pol.) -1:43,5 (2), 6. Mäkäräinenová (Fin.) -1:58,6 (2), 7. Dunkleeová (USA) -2:02,0 (1), 8. Soukalová (ČR) -2:26,9 (2), 9. Kuzminová (SR) -2:27,1 (3), 10. Gregorinová (Slovin.) -3:05,2 (3), ...69. Landová 9:57,1 (6), 70. Vítková (obě ČR) -10:10,5 (5).

Průběžné pořadí SP (po 22 z 26 závodů): 1. Bergerová 1117 b., 2. Domračevová 808, 3. Henkelová 742, 4. Mäkäräinenová 702, 5. Dorinová Habertová (Fr.) 698, 6. Pidhrušná (Ukr.) 686, ...11. Soukalová 596, 16. Vítková 460, 77. Tomešová 17, 89. Zvařičová (obě ČR) 7.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít