Zbyněk Kusý

Hokejové Pardubice vzpomínají na svého dlouholetého manažera Kusého

|Oto Gutwirth |Hokej

Zpráva o úmrtí Zbyňka Kusého, který zemřel náhle ve věku 49 let, zasáhla celý český hokejový svět. Jeho kariéra je spojená především s Pardubicemi, kde byl 13 let generálním manažerem a klub pod jeho vedením dosáhl skvělých úspěchů v podobě tří mistrovských titulů. Pardubice se za jeho éry staly špičkovým extraligovým týmem s nejvyšší diváckou návštěvností.

|Jan Kaliba, Jakub Kanta |Fotbal

Vedení fotbalové Slavie vyhlíží blyštivější zítřky a hlavního sponzora

Fotbalová Slavia prožila za 120 let své existence, které si v těchto dnech slavnostně připomíná, těžké časy. Komunistický režim ji vystěhoval ze stadionu na Letné, sebral jí tradiční jméno i hráče, na které se jeden čas skládali fanoušci. Teď zažívají slávisté také chmurné časy, ale už přičiněním vlastních funkcionářů. Po tučných létech s tituly a Ligou mistrů se klub ocitl na pokraji bankrotu.

|Aleš Procházka, Jakub Kanta |Hokej

Aleš Procházka: Odvolání Kusého je překvapivé, ale s hodnocením počkejme

Jsou ve sportu a tedy i v hokeji takové přírodní úkazy, které široká obec fanoušků považuje za samozřejmé a logické. To se týká třeba odvolávání neúspěšných trenérů nebo rozloučení se s těmi hráči, kteří dlouhodobě zaostávají za očekáváním. Někdy ale zaznamenáme novinku, nad kterou se i flegmatik zatváří udiveně, což je také případ dnešní zprávy z Pardubic.

|Aleš Procházka, Tereza Jelínková |Hokej

Převládl rozum nad nostalgií, říká o české extralize Kusý

‚Nemáte zájem dát dohromady společnou hokejovou extraligu?‘ vzkázaly slovenské týmy už nejednou k nám do Česka. Zatím poslední vybídnutí toho druhu přišlo před pár dny z iniciativy Slovanu Bratislava a Košic. Jak ale víme, po včerejším jednání Asociace profesionálních klubů ve Velké Bíteši byl slovenský návrh téměř jednohlasně zamítnut. Což možná nejednoho fanouška překvapilo - zvláště když se proslýchalo, že řada našich extraligových mužstev by prý nebyla tak úplně proti.