Autorka

Alžběta Havlová

Co dělám v rozhlase: Dělala jsem tam už skoro všechno, ale vždy se člověk může naučit něco nového. Momentálně zastupuji vedoucí kulturní redakce Michaelu Veteškovou, edituji příspěvky a mluvím o populární kultuře na Radiožurnálu a na Plusu. Také dodávám kulturní obsahy pro iRozhlas.cz. Na Dvojce mě můžete slyšet v ranním vysílání, kde se věnuji dění na sociálních sítích.

Před rozhlasem: Protože jsem v rozhlase s přestávkami (dvě mateřské dovolené) už od roku 2002, tak před rozhlasem toho moc nebylo, jen studia a Tvůrčí skupina elévů – jak jinak – v rozhlase.

Co mě baví: V první řadě rodina - manžel Václav, dcera Anežka a dvojčata Přemysl s Prokopem, všechno kolem technologií, sci-fi filmy a knížky, výlety, cestování, playstation, hudba - hlavně drsnější, ale i vážná - bez sluchátek mě v tramvaji nepotkáte, koncerty a kolo. Odpočinu si u vaření, ráda vymýšlím vlastní recepty.

Co mě vždycky dostane: Slunečný den strávený v přírodě s rodinou, rockový koncert s přáteli a obecně chytří lidé se smyslem pro humor, nadhledem a pozitivní energií.

RSS autorky

Články autorky

|Alžběta Havlová |Zprávy z domova

Ústavní stížnost kvůli protičínské demonstraci podepsalo 18 senátorů

Osmnáct senátorů, hlavně z klubů KDU-ČSL a STAN, podepsalo návrh Ústavnímu soudu na zrušení části zákona o pozemních komunikacích. Na jeho základě policie uzavřela při návštěvě čínského prezidenta Hradčanské náměstí. Kvůli uzavírce se tam pak nemohla konat ohlášená manifestace proti porušování lidských práv v Číně při pražské návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.

|Alžběta Havlová, Barbora Benešová |Ekonomika

Kontrolní hlášení zatím podala jen čtvrtina plátců DPH. Mají poslední šanci

Dnes končí lhůta pro odevzdání kontrolního hlášení pro živnostníky, kteří jsou plátci DPH. Poprvé se povinnost vztahuje i na ty, kteří ho podávají čtvrtletně. Finančnímu úřadu se musí dodat elektronicky v předepsaném formátu a struktuře. Novinka má zabránit miliardovým daňovým únikům a takzvaným karuselovým podvodům.

|Alžběta Havlová, dab |Regiony

Policistovi, který naboural 51 aut, policie zabavila 13 zbraní

Zaměstnanec Policejní akademie Karel Kadlec, který minulý týden naboural v Praze 51 aut, měl podle policie doma 13 soukromých zbraní. Kriminalisté je převzali do úschovy a zahájili s ním správní řízení. Zbrojní průkaz mu nezabavili. Údajně aktivně spolupracuje a zbrojní průkaz nejspíš odevzdá dobrovolně dřív, než mu to případně nařídí lékař.

|Alžběta Havlová, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Policie při návštěvě čínského prezidenta chybovala jen na FAMU, ukázalo šetření

Policejní prezident potvrdil jediné pochybení sboru při březnové návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. Tomáš Tuhý zmínil postup policie na pražské FAMU, kde studenti vyvěsili tibetské vlajky. Dva policisté, kteří tam zasahovali, čelí kárnému řízení. Jiná provinění interní šetření neodhalilo.

|Alžběta Havlová |Zprávy z domova

Evropa neřeší příčiny terorismu, jen následky, říká generál Petr Pavel

„Je to válka! Musíme tvrdě zasáhnout.“ Podobné reakce na úterní teroristické útoky v Belgii se ozývají z celého světa, od politiků i veřejnosti. Někteří žádají akci ze strany NATO. Podle předsedy vojenského výboru NATO a generála Petra Pavla je aliance v první řadě obranné uskupení a jakkoli je teroristický útok děsivý, nepředstavuje ohrožení státu. Podle Pavla je problém v tom, že Evropa se nevěnuje příčinám současné situace, ať už jde o migrační krizi, nebo terorismus.