Zemřela Marie Pilátová, představitelka Konopnice z trilogie Slunce, seno

Ve věku 93 let zemřela představitelka jedné z oblíbených postav filmové trilogie Slunce, seno… Marie Pilátová. V komediích Zdeňka Trošky si zahrála starou Konopníkovou, sousedku Škopkové v podání Heleny Růžičkové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marie Pilátová alias Konopnice ve filmu Slunce, seno a pár facek | Foto: Repro YouTube.com

Marie Pilátová žila celý život v jihočeských Hošticích, které se staly dějištěm slavné české trilogie.

Ve filmech si zahráli i další obyvatelé vesnice, například představitelka Kelišové byla ve skutečnosti sestřenicí Pilátové.

Režisér Zdeněk Troška Radiožurnálu řekl, že Marie Pilátová byla v Hošticích jeho sousedkou a do posledních chvil se věnovala třeba práci na zahradě.

„Paní Pilátová byla neuvěřitelně čilá až do samého konce. Ještě před třemi týdny sekala pokácené šeříky, co tam měli v zahrádce. Aby to rodina nevěděla, tajně vzala sekyrku a šla větve rozsekat, aby měla zásobu, jak říkala, na topení,“ zavzpomínal Troška.

Stará Konopníková byla jedinou filmovou rolí Marie Pilátové, přesto nechala v české kinematografii výraznou stopu. Její hrozby rukou v pěst přes plot na sousedy si pamatují snad všichni.

Martin Hromádka, Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme