Zemřela Marie Pilátová, představitelka Konopnice z trilogie Slunce, seno

Ve věku 93 let zemřela představitelka jedné z oblíbených postav filmové trilogie Slunce, seno… Marie Pilátová. V komediích Zdeňka Trošky si zahrála starou Konopníkovou, sousedku Škopkové v podání Heleny Růžičkové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marie Pilátová alias Konopnice ve filmu Slunce, seno a pár facek | Foto: Repro YouTube.com

Marie Pilátová žila celý život v jihočeských Hošticích, které se staly dějištěm slavné české trilogie.

Ve filmech si zahráli i další obyvatelé vesnice, například představitelka Kelišové byla ve skutečnosti sestřenicí Pilátové.

Režisér Zdeněk Troška Radiožurnálu řekl, že Marie Pilátová byla v Hošticích jeho sousedkou a do posledních chvil se věnovala třeba práci na zahradě.

„Paní Pilátová byla neuvěřitelně čilá až do samého konce. Ještě před třemi týdny sekala pokácené šeříky, co tam měli v zahrádce. Aby to rodina nevěděla, tajně vzala sekyrku a šla větve rozsekat, aby měla zásobu, jak říkala, na topení,“ zavzpomínal Troška.

Stará Konopníková byla jedinou filmovou rolí Marie Pilátové, přesto nechala v české kinematografii výraznou stopu. Její hrozby rukou v pěst přes plot na sousedy si pamatují snad všichni.

Martin Hromádka, Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme