Autorka

Lenka Kratochvílová

Práci redaktorky se věnuji více než polovinu svého života - začínala jsem jako píšící sportovní redaktorka v regionálních novinách, později jako redaktorka Kabelové televize a pak krásných 13 let v olomoucké redakci České televize.

Do Olomouce dojíždím z Hostýnských vrchů, které nejraději projíždím na kole nebo běžkách. Na kole a s nahrávacím zařízením v batohu mne můžete také potkat v ulicích Olomouce. 

Nejraději jsem ale se svojí rodinou, na fotbalovém hřišti nebo tenisových kurtech. Při každodenním dojíždění do práce ve vlaku velmi ráda čtu, i když někdy bych potřebovala objemnější knížky - kvůli neustálým zpožděním vlaků, které mě velmi rozčilují.

RSS autorky

Články autorky

|Lenka Kratochvílová |Regiony

Armáda odváží stromy poničené kůrovcem a ničí cesty na Olomoucku, stěžují si tamní obce

Lidé z obcí v okolí Libavé na Olomoucku si stěžují na přetížené kamiony. Ničí jim cesty. Nákladní auta, takzvané kladovky, z okolních lesů totiž odvážejí smrkovou kulatinu napadenou kůrovcem. Lesy ve vojenském prostoru Libavá už řadu let patří k nejvíce postiženým regionům v Česku. Starostové ale teď po vojácích chtějí náhradu za poškozené cesty.

|Blanka Mazalová, Lenka Kratochvílová |Zprávy z domova

V pitné vodě v Libavé je uran, varují hygienici. Problém řeší armáda

Pitná voda, kterou jsou zásobováni obyvatelé Města Libavá na Olomoucku, podle odborníků obsahuje zvýšené množství uranu. Vodu by proto neměly pít děti a těhotné ženy. V obci s více než pěti sty obyvateli, která leží ve vojenském újezdu Libavá, je už zajištěno náhradní zásobování nezávadnou vodou. Armáda chce upravit technologii úpravy vody z nedalekého zdroje, aby ji zbavila nebezpečného uranu.

|Lenka Kratochvílová |Ekonomika

V zadlužených Turovicích na Přerovsku je tma. Úředníci zakázali rozsvítit i vánoční strom

Dražba by mohla pomoct jedné z nejzadluženějších obcí Česka - Turovicím na Přerovsku. Obec se dvěma sty obyvatel dluží státu skoro 90 milionů korun. Přišla totiž o dotace na stavbu domova pro seniory, když stavební firma nedodržela termíny a obec s ní prohrála všechny soudní spory. V úterý se bude dražit rozestavěná budova domova. V prvním kole se o ní nepřihlásil žádný zájemce. V tom druhém obec stavbu nabízí o třetinu levněji - vyvolávací cena je stanovená na 15,5 milionů korun.

|Lenka Kratochvílová |Zprávy z domova

Majitel a trenér diskvalifikovaného Nikase požadují dva miliony po společnosti vyrábějící krmivo

Okresní soud v Přerově začal v pondělí projednávat kauzu loňského diskvalifikovaného vítěze Velké pardubické - koně Nikase. Jeho majitel, trenér a žokej žalují firmu, která jim dodávala krmivo. Obsahovalo totiž kofein a theobromin. Po firmě požadují náhradu všech vzniklých škod - dvoumilionovou prémii za vítězství a další statisíce za náklady spojené s diskvalifikací koně - a omluvu.

|Lenka Kratochvílová |Regiony

Přerov je o něco blíž k vysněné dálnici. Silničáři získali strategický pozemek pro stavbu D1

Ředitelství silnic a dálnic se podařilo vykoupit klíčový pozemek pro stavbu dálnice D1 - u Dluhonic na Přerovsku. Věří tak, že termín zahájení stavby 8kilometrového úseku mezi Říkovicemi a Přerovem už nic neohrozí a investici za tři miliardy korun v příštím roce bez problémů zahájí. Stavební stroje se k Přerovu blíží i z nedalekého Lipníka.