Autorka

Lenka Kratochvílová

Práci redaktorky se věnuji více než polovinu svého života - začínala jsem jako píšící sportovní redaktorka v regionálních novinách, později jako redaktorka Kabelové televize a pak krásných 13 let v olomoucké redakci České televize.

Do Olomouce dojíždím z Hostýnských vrchů, které nejraději projíždím na kole nebo běžkách. Na kole a s nahrávacím zařízením v batohu mne můžete také potkat v ulicích Olomouce. 

Nejraději jsem ale se svojí rodinou, na fotbalovém hřišti nebo tenisových kurtech. Při každodenním dojíždění do práce ve vlaku velmi ráda čtu, i když někdy bych potřebovala objemnější knížky - kvůli neustálým zpožděním vlaků, které mě velmi rozčilují.

RSS autorky

Články autorky

|Lenka Kratochvílová |Regiony

Armáda odváží stromy poničené kůrovcem a ničí cesty na Olomoucku, stěžují si tamní obce

Lidé z obcí v okolí Libavé na Olomoucku si stěžují na přetížené kamiony. Ničí jim cesty. Nákladní auta, takzvané kladovky, z okolních lesů totiž odvážejí smrkovou kulatinu napadenou kůrovcem. Lesy ve vojenském prostoru Libavá už řadu let patří k nejvíce postiženým regionům v Česku. Starostové ale teď po vojácích chtějí náhradu za poškozené cesty.

|Blanka Mazalová, Lenka Kratochvílová |Zprávy z domova

V pitné vodě v Libavé je uran, varují hygienici. Problém řeší armáda

Pitná voda, kterou jsou zásobováni obyvatelé Města Libavá na Olomoucku, podle odborníků obsahuje zvýšené množství uranu. Vodu by proto neměly pít děti a těhotné ženy. V obci s více než pěti sty obyvateli, která leží ve vojenském újezdu Libavá, je už zajištěno náhradní zásobování nezávadnou vodou. Armáda chce upravit technologii úpravy vody z nedalekého zdroje, aby ji zbavila nebezpečného uranu.