Krajský soud v Plzni podpořil reorganizaci hutí a kováren Pilsen Steel

Zaměstnanci plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel se zatím o práci bát nemusí. Plzeňský krajský soud schválil reorganizační plán podniku. Vyjádřila se pro něj většina z víc než stovky věřitelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hutě a kovárny Pilsen Steel | Foto: Pilsen Steel

Soud posuzoval dvě řešení. Jedním z nich byl konkurz, tím druhým reorganizace a obnovení výroby. Většina věřitelů u soudu už hlasovala pro variantu udržet podnik v chodu, proti bylo jen asi deset z nich.

Podle samosoudce Miloše Benetky se soud zabýval třemi námitkami. „Tvrzením toho, že dlužník by podle reorganizačního plánu neměl dostatečně uspokojovat pohledávky, které byly popřeny a které doposud nebyly zjištěny, ale s tímto názorem se nelze ztotožnit. Navíc ještě věřitelé namítali, že není plán dostatečně určitý – rovněž s tím se nelze ztotožnit,“ vysvětluje.

Poslední tři měsíce vyrábí Pilsen Steel bez omezení a může tak částečně uspokojovat miliardové pohledávky. Do práce už také chodí všech 740 zaměstnanců.

Jan Markup Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme