Pražský dopravní podnik nechá prověřit další podezřelé smlouvy z minulosti

Dopravní podnik Praha (DPP) se snaží vypořádat s minulostí. Nové vedení plánuje v březnovém auditu prověřit desítky nadlimitních zakázek, které podnik uzavřel v posledních čtyřech letech. Prověrkou by mělo projít i šest podezřelých tendrů, které v loňské analýze zpochybnil advokát Václav Láska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní podnik hlavního města Prahy, ředitelství.

Dopravní podnik hlavního města Prahy, ředitelství. | Foto: Google Maps

Současný generální ředitel podniku Milan Křístek upozornil, že přísnější budou i některá pravidla ohledně vypisování výběrových řízení a uzavírání smluv.

„Všechny zakázky jsou pod kontrolou hodnoticí komise, která se skládá nejenom z odborníků z DPP, ale jsou tam i členové dozorčí rady. Za firmu nepodepisuje jeden člověk, ale podepisují vždy dva lidé. To znamená je zachováno pravidlo čtyř očí. Na webu jsme zavedli, že všechny nově uzavírané smlouvy budeme zavěšovat na web tak, aby měli všichni možnost se podívat na smlouvy, které uzavíráme."

O podezřelé smlouvy pro dopravní podnik se zajímá také policie, která si od společnosti postupně žádá další materiály. Výsledky vyšetřování ale podnik zatím nezná.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme