Pyramida, sfinga či Eiffelova věž na dosah ruky. Jejich kopie z ledu jsou k vidění na Pustevnách

Na Pustevnách v Beskydech dokončili řezbáři desítky ledových soch. Ve dvou stanech tady návštěvníci najdou nejrůznější zvířata a také známé pamětihodnosti z celého světa. Od sobotního rána je mohou obdivovat návštěvníci festivalu Ledové Pustevny.

Pustevny (Beskydy) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pustevny v Beskydech opět zdobí obří sochy z ledu. Práce českých a slovenských výtvarníků tam mohou lidé obdivovat od sobotního rána ve dvou stanech. V tom prvním jsou sochy zvířat, ve druhém jsou k vidění symboly všech světadílů. Největším dílem festivalu je plejtvák obklopený desítkami malých tučňáků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Gabriely Hykl z příprav ledových soch

„Jsou zde například sochy symbolizující jednotlivé světadíly, například pyramidy, sfinga či Eiffelova věž. Řezbáři vytvořili také sochy zvířat, letos nebudou chybět ani sněhové sochy,“ řekla zástupkyně pořadatelů Dita Korčák Hrtusová pro Český rozhlas Zlín. Festival se koná dvacátým rokem, potrvá do 26. ledna.

Sochy vytváří deset řezbářů z Česka a Slovenska. Jejich díla budou k vidění ve dvou stanech, které sochy chrání před sluncem a případným deštěm. Organizátoři však jsou i tak odkázání na přízeň počasí, v minulých letech ale většinou sochy vydržely.

Festival doplní víkendové programy, soutěže, aktivity pro děti, workshopy. Loni na festival dorazilo za tři víkendy přes 60 tisíc lidí.

Prostřední Bečva na Vsetínsku se kvůli festivalu připravila na nápor turistů. Návštěvníci mohou odstavit auta na dvou nových záchytných parkovištích v obci. Podle nezávislého starosty Romana Gálika tak chtějí v následujících třech týdnech vyřešit problém s auty, která řidiči dříve nechávali na nevhodných místech.

Gabriela Hykl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme