Internetové seznamky jsou stále oblíbené, novinkou je checkování

Odborníci tvrdí, že při seznamování má člověk nejvíce věřit svým smyslům. Přesto vznikají stále nové a modernější virtuální seznamky. Na českém internetu jich je nejméně dvě stě. Novinkou je služba, která umožňuje zpětně vyhledat člověka, jenž se druhému zalíbil třeba na ulici.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena

Žena | Foto: Fotobanka stock.xchng

Na internetu lze najít klasické seznamky i speciální weby, které se zaměřují třeba na seniory, katolíky nebo hendikepované lidi. S novými technologiemi se ale mění i samotný způsob online seznamování.

Novinkou je služba, díky které se lze zpětně seznámit s člověkem, který se nám líbil například po cestě do práce nebo na koncertě. Umožní to zaznamenání polohy přes GPS, tedy takzvané checkování.

„Když se dva lidé potkají třeba v metru, proběhne tam oční kontakt, je patrný zájem z obou stran, ale ani jeden nesebere odvahu toho druhého oslovit,“ popisuje typickou situaci, pro kterou se checkování hodí, spoluzakladatel moderní seznamky Leyter.com Vladimír Pulchart

Přehrát

00:00 / 00:00

O internetové seznamky se zajímala redaktorka Alžběta Havlová

Jeho portál má necelý rok od svého vzniku přes 14 tisíc uživatelů, kteří po příchodu domů mohou zkusit zpětně vyhledat osobu, která je venku zaujala.

Cílem je dostat lidi od monitorů ven a scházet se v reálu, třeba si zajít na oběd. To se tak úplně neděje v případě klasických seznamek.

Jednou z těch nejstarších, která v Česku funguje už deset let, je server Lidé.cz. Jeho provozovatelem je Seznam. Mluvčí Irena Zatloukalová dostala už několik svatebních fotek od zamilovaných uživatelů.

„S tím, že moc děkují, že se na Lidé.cz seznámili třeba před čtyřmi lety. Naši administrátoři dostávají podobné emaily. Chodí to celkem často, není to ojedinělá věc,“ říká.

Seznamky hledají nové trendy

I přesto, že službu měsíčně využívá přes 900 tisíc lidí a denně přibude 1200 inzerátů, se i Seznam musí vzhledem k narůstající konkurenci přizpůsobit, a proto letos chystá změny.

„Hodně se budeme věnovat i novým trendům, jakou jsou mobilní platformy a způsob připojení lidí, kteří jsou na telefonu,“ vysvětluje Zatloukalová.

Obecně ale podle sexuologa Ondřeje Trojana není online seznamování zrovna ideální. Podle něj je to daleko víc "naslepo", než když si můžeme dotyčného osobně prohlédnout.

„Je dobré vidět, jak jedná, jak se usmívá. Zhruba tři čtvrtě informací předáváme nonverbálně. Když se o to člověk ochudí, může být pak nemile překvapen,“ říká Trojan.

Pokud seznámení myslí obě strany vážně, měly by si podle něj rande domluvit co nejdříve. „A toho člověka poznat vlastníma očima, ušima, nosem,“ dodává sexuolog.

Alžběta Havlová, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme