Na některých snímcích nebo videích děti přímo plní pokyny, které jim někdo dává. V osmi tisíci případech se to týkalo dětí ve věku 7-10 let. Nadace na sledování internetu se snaží materiály odstranit.
Za zranitelné na internetu považujeme děti nebo starší lidi, podle mluvčího policie Jakuba Vinčálka jsou to ale také osamělí lidé, na které cílí takzvané romantické podvody.
Na zemi, ve vzduchu, na moři, ale také v kyberprostoru. Válka mezi Ruskem a Ukrajinou jako první online konflikt. iROZHLAS.cz shrnuje, co se posledních 11 měsíců děje v kybersvětě.
Sílící tlak na média si podle místopředsedkyně Evropské komise žádá reakci. Jak vysvětluje v rozhovoru pro iROZHLAS.cz, chtěla by se vyhnout ovlivňování mediálního prostoru zájmy politiků.
Jen jedno procento Ukrajinců, kteří žijí na neokupovaném území, věří ruským dezinformacím, je přesvědčená Halina Petrenko, ukrajinská novinářka a mediální expertka. Jaké dezinformace se šíří?
Podle Davida Havlíka, který se mapováním on-line vyděračských skupin zabývá, byly ještě ve středu na internetu dostupné tisíce souborů, které hackeři během kyberútoku ústavu ukradli.
„Je složité o tom mluvit, protože to musíte zažít. Okupovali nás občané, nebo jak je mám nazvat, naplnění zlem a nenávistí,“ popisuje pastor z Chersonu ruskou okupaci.
Firmu opustilo 1200 lidí po Muskově ultimátu, aby se rozhodli, jestli zůstanou, ale pracovat dlouhé hodiny s vysokou intenzitou. Před několika týdny ohlásil propuštění poloviny ze 7500 pracovníků.
Rodina úřednice zastřelené na úřadu práce žádá po státu odškodné 10 milionů, píšou Lidové noviny. A na internetu se objevil nový podvod, varuje Deník. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Policie autora komentáře vyšetřuje pro podezření z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Případ je podle policie zatím ve fázi ověřování, žádné trestní obvinění zatím nepadlo.
K úniku dat došlo při přenastavení konfigurace jednoho ze vzdálených serverů provozovaných společností Microsoft. Experti z upozornili, že data mohla být zveřejněná několik týdnů až měsíců.
Ve videích rozebírá Mikyska alias Mikýř bizarní kauzy a obchodní manévry českého online světa. Od influencerů přes reality show až k ezoterickému byznysu Heleny Houdové se snaží vzdělávat i bavit.
Ceng Ťia-ťün byl součástí cenzurní mašinérie, skrze kterou se komunistická strana snaží umlčet čínský kybernetický prostor. Jeho příběh popisuje agentura AFP.
Říkají si fellas a poznají se podle profilového obrázku se psem plemene shiba inu. Vše začalo v květnu 2022 tweetem sedmadvacetiletého Poláka, který chtěl podpořit ukrajinskou armádu v boji s Ruskem.
Musk v pátek na twitteru napsal, že operace stála společnost 80 milionů dolarů (přes dvě miliardy korun). Satelitní internetovou službu Starlink Ukrajině zpřístupnil hned po začátku invaze.
Internetových podvodů v Česku přibylo za poslední dva roky čtyřnásobně, píše Mf Dnes. A v Česku roste agresivita převaděčů běženců, píše Právo. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Centrum kybernetické bezpečnosti chce na klasických pohádkách ukázat i těm nejmenším dětem nástrahy internetu. Vznikla proto nová kniha Kyberpohádky, které mají také audioverzi na internetu.
Jednomu ze spolupracovníků firmy Uber se podařilo nakazit své zařízení virem, který poté dokázal zjistit jeho heslo k firemním systémům. Účet byl ale ještě chráněný dvoufaktorovým ověřováním.
Sedí vaše dítě každou volnou chvilku u monitoru a hraje hry? Přemýšlíte o tom, jestli toho už není moc? O dětském hraním online her a závislosti na něm reportuje Český rozhlas.
„Nikde, nebo téměř nikde na světě ženy tak ochotně nesdílejí fotografie svých malých dětí, jako tomu je u nás v Česku,“ upozorňuje mluvčí Policejního prezidia Ondřej Moravčík.
Pokud rodiče využívají telefon dítěte proto, aby své potomky měli pod kontrolou, je důležité s nimi o tom mluvit a své kroky dobře vysvětlit, jak popisuje v rozhovoru Petra Sobková.
Děti dostávají první mobilní telefon čím dál častěji už s nástupem do školy, říká Petra Sobková z oddělení vzdělávání Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.
Jako posluchači rozhlasu máte štěstí, že se kvalifikovaný souhlas nemůže v rádiu uplatnit. Ale dá se uvažovat o varování, jako mají filmové vysílací služby: pozor, hrubá slova, násilí, kouření.