V Praze na Císařské louce hořely dřevěné garáže, na místě zasahovali hasiči ze šesti stanic

Pražští hasiči ze šesti stanic dnes po poledni vyjeli k požáru na Císařské louce. Na ostrově mezi Smíchovem a Vyšehradem hořely podle dosavadních informací dřevěné garáže na ploše deset krát dvacet metrů. Do okolí se podle svědků šířil hustý dým. Před 14.00 hasiči na twitteru oznámili, že oheň dostali pod kontrolu, zřítila se ale konstrukce stavby. Nemají informace o tom, že by se při požáru někdo zranil.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 14:15 19. 7. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár na Císařské louce

Ilustrační foto | Foto: Jan Ptáček | Zdroj: ČTK

„Na Císařskou louku vyjeli hasiči ze šesti stanic. Podle prvotních informací se jedná o požár dřevěných garáží. První jednotky dorazily na místo,“ oznámili hasiči 13.05 na svém twitteru. 

Podle prvních informací na ostrově mezi Smíchovem a Vyšehradem hořely dřevěné garáže na ploše deset krát dvacet metrů. Do okolí se podle svědků šířil hustý dým.

Zasažená plocha byla podle hasičů 10x20 metrů. Velitel zásahu si k požáru vyžádal salší cisterny, mezitím hasiči čerpali vodu z řeky a hydrantové sítě. Lidé na sociálních sítích zveřejňovali fotografie požáru a stoupajícího dýmu. 

Garážová konstrukce se podle hasičů zřítila, požár dostali hasiči po příjezdu posil pod kontrolou. Žádná zranění hlášena nejsou. Po půl třetí na twitteru hasiči oznámili, že dohašují. Na místě nalezly dvě propranbutanové lahve a škodu na sousedním objektu vedle místa požáru odhadli na 250 tisíc korun. 

Na Císařské louce se nachází přístav malých plavidel, tábořiště karavanů, sportovní plochy či restaurace. Ostrov je 1,7 kilometru dlouhý, vznikl uměle vytěžením zeminy ze západní poloviny louky na přelomu 19. a 20. století. Je přístupný mostem ze Smíchova nebo přívozem Pražské integrované dopravy.

mpr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme