Přehled tisku: uzavřený Jelení příkop, schvalování ochranných zón na Šumavě i hotel pro hmyz

Jelení příkop i Jižní zahrady pražského Hradu zůstanou letos pro veřejnost zavřené. Píše o tom Mf Dnes. Je to kvůli pokračujícím i novým stavebním pracím a úpravám těchto venkovních částí areálu. Protahuje se schválení nových ochranných zón v šumavském národním parku. Píše o tom sobotní Právo. Lidové noviny přinášejí návod na to, jak postavit speciální hotelem pro hmyz. Více v přehledu tisku, který připravil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jelení příkop v Praze, pohled z Malostranské | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Mf Dnes

Jelení příkop i Jižní zahrady pražského Hradu zůstanou letos pro veřejnost zavřené. Píše o tom Mf Dnes. Je to kvůli pokračujícím i novým stavebním pracím a úpravám těchto venkovních částí areálu.

Jelení příkop se měl přitom po loňské rekonstrukci dolní části znovu otevřít už začátkem dubna. Jenže podle Správy Pražského hradu tomu brání opravy parkánové hradby a havárie kanalizace. To, že park zůstane i letos zavřený, vadí městu. Pražský primátor Zdeněk Hřib z Pirátů se chce zkusit u hradní správy zjistit, jak by mohl být příkop znovu přístupný.

Lidové noviny

Pomozte zachránit zmenšující se populace hmyzu speciálním hotelem na své zahradě, balkoně, v parku nebo areálu školy. Vyzývají k tomu víkendové Lidové noviny a přidávají rovnou i návod, jak budku vyrobit. Malý domek využijí až desítky různých druhů – od včel, přes škvory až po motýly, kterým z proměňující se krajiny mizí vyhovující prostředí pro život.

Dolní část Jeleního příkopu se pro turisty neotevře. Pražské hradby čeká rekonstrukce za téměř 67 milionů

Číst článek

Deník

Vytíženou křižovatku v centru Ostravy čeká čtyřměsíční rekonstrukce. Upozorňuje na to regionální Deník. Komplikace se dotknou aut i trolejbusové dopravy od června do září, a to konkrétně na rozhraní Českobratrské ulice a Sokolské třídy.

Dělníci budou opravovat povrch silnice i okolní chodníky. Vznikne i nové parkoviště u krajského policejního ředitelství a k němu příjezdová silnice. Na přechodech pro chodce pak přibydou dělící ostrůvky. Součástí rekonstrukce bude i výměna trolejového vedení a modernizace semaforů.

Právo

Schválení nových zón ochrany v šumavském národním parku se protahuje. Všímá si toho deník Právo. O návrhu měla rada správy parku rozhodovat už v pátek. Problém je v tom, že k němu dorazilo přes dvě stě připomínek. Poslaly je třeba Plzeňský a Jihočeský kraj.

Plzeňsko se ozvalo kvůli cestám – požaduje, aby byla garantovaná jejich údržba. Jihočeský region chce zase snížit rozlohu klidové zóny kvůli kůrovcové kalamitě. Naopak hnutí DUHA a vědci chtějí tuto přírodní zónu rozšířit na více než padesát procent území parku.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme