Slovensko chce být ve středu evropské integrace, řekl Kiska. Europoslanci mu tleskali vstoje

Slovensko chce být v jádru evropské integrace. Potvrdil to slovenský prezident Andrej Kiska v projevu k poslancům Evropského parlamentu ve Štrasburku. Slovensko bude podle něj hrát výraznou roli při dalším budování společné Evropy. Odmítl úvahy o tom, že by Evropská unie byla špatný projekt.

Štrasburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský prezident Andrej Kiska v Evropském parlamentu | Foto: ČTK/PR/EP/Marc DOSSMANN | Zdroj: ČTK

Andrej Kiska odmítl v mnoha státech oblíbenou praxi obviňovat z neúspěchů Brusel a úspěchy připisovat domácím politikům.

Tajemník pro EU: Česko podpoří Slovensko v boji o unijní agenturu, i kdyby ji kvůli tomu samo nezískalo

Číst článek

Vyzval k tomu, aby se Evropská unie stala silným hráčem na mezinárodním poli a upozornil na nebezpečí ruské propagandy, která se podle něj snaží destabilizovat společnosti v členských státech.

Jako proevropský a odvážný zhodnotila Kiskův projev lotyšská poslankyně a bývalá ministryně zahraničí Sandra Kalnieteová. 

Podle poslance za TOP 09 Luďka Niedermayera bylo Kiskovo vystoupení oživující. „Naše země v poslední době z hlediska evropské integrace nemají zrovna pověst toho, kdo usiluje o zlepšení a přichází s nějakým programem,“ citoval Niedermayera Radiožurnál.

Od poslanců Evropského parlamentu se slovenský prezident dočkal potlesku vstoje.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme