Demokratické primárky v Iowě stále nemají oficiální výsledky. Místní šéf strany kvůli tomu rezignoval

Šéf Demokratické strany v Iowě Troy Price po blamáži s kláním o prezidentskou nominaci v tomto státě USA rezignoval. Informovala o tom agentura Reuters. Výběr prezidentského kandidáta demokratů provázely před týdnem rozsáhlé technické problémy a konečné výsledky dosud nebyly oznámeny.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Demokratické strany v Iowě Troy Price po blamáži s kláním o prezidentskou nominaci v tomto státě USA rezignoval | Foto: Brenna Norman | Zdroj: Reuters

„Demokraté si zasloužili něco lepšího, než se stalo v noci po stranických shromážděních,“ uvedl v prohlášení Price.

Boj o každého delegáta. Sanders i Buttigieg požadují kontrolu výsledků primárek v Iowě

Číst článek

Kvůli technickým problémům s aplikací nebylo možné hlásit výsledky z jednotlivých okrsků do ústředí a během sčítání se navíc objevila řada nesrovnalostí, kvůli kterým některá média včetně agentury AP dosud neurčila vítěze.

Podle aktuálních výsledků, které budou ještě částečně překontrolovány, těsně zvítězil bývalý starosta města South Bend v Indianě Pete Buttigieg nad senátorem za stát Vermont Berniem Sandersem.

O audit požádaly kampaně Sanderse i Buttigiege a k prověření výsledků vyzval i šéf celoamerického vedení Demokratické strany Tom Perez.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme