Soud v Moskvě obvinil čtyři podezřelé z útoku v Krasnogorsku, hrozí jim doživotní trest

Soud v Moskvě v neděli obvinil čtyři lidi podezřelé z pátečního útoku v koncertní síni ve městě Krasnogorsk na západním okraji ruské metropole z teroristického činu spáchaného ve skupině. Hrozí jim doživotí, uvedla agentura TASS. Na všechny soud uvalil vazbu na dobu nejméně dvou měsíců nebo než se uskuteční soudní proces. Při útoku zahynulo nejméně 137 lidí, dalších více než 180 je jich zraněno, uvedly v aktualizované bilanci moskevské úřady.

Aktualizováno Moskva (Aktualizováno: 23:31 24. 3. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podezřelý ze střelby v koncertní síni v Krasnogorsku u soudu v Moskvě

Podezřelý ze střelby v koncertní síni v Krasnogorsku u soudu v Moskvě | Foto: Shamil Zhumatov | Zdroj: Reuters

Ruské bezpečnostní síly v sobotu oznámily, že dopadly pachatele útoku. Moskva naznačovala jejich spojení se sousední Ukrajinou, k útoku se ale opakovaně přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Kyjev jakékoli zapojení důrazně popřel.

Počet obětí kvůli útoku u Moskvy stoupl na 133. Bezpečnostní složky zadržely jedenáct lidí

Číst článek

Soud v Moskvě rozhodoval, zda na podezřelé uvalí vazbu, učinil tak v případě všech čtyř mužů obviněných z teroristického činu. Určil, že dvouměsíční lhůta může být prodloužena do doby, než bude zahájen soudní proces na základě obvinění z terorismu.

Ten by měl začít 22. května, uvedla agentura Reuters, která se odvolává na na prohlášení ze soudního procesu zveřejněného no platformě Telegram. Podle soudu se rodáci z Tádžikistánu přiznali.

Čtyři podezřelí, které soud obvinil z terorismu, se jmenují Dalerdcon Barotovič Mirzojev, Sajdakrami Murodali Račabalizoda, Muhammadsobir Fajzov a Šamsudin Fariduni, uvedl s odkazem na soudní spisy Reuters.

Jeden z nich byl do soudní síně přiveden se zavázanýma očima. Pásku mu sundala ostraha, takže bylo možné vidět jeho monokl, uvedla agentura AP. Budovu soudu v neděli obklopovaly davy policistů, na místě panují přísná bezpečnostní opatření.

V autě, ve kterém podezřelí prchali z Moskvy, se podle jednoho z ruských poslanců našly cestovní pasy Tádžikistánu. Ruská média zveřejnila záběry, na nichž jeden ze zadržených odpovídá na otázky tádžicky.

Lidé v Rusku dnes drží celostátní smutek na památku obětí pátečního teroristického útoku v koncertní síni Crocus City Hall. K místu přišly stovky lidí uctít památku zabitých návštěvníků. Podle aktualizovaných údajů moskevských úřadů je po útoku 182 zraněných, z toho 121 leží v nemocnici a 61 se léčí ambulantně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme