Válčil proti Ukrajině, odpustili mu trest, pak ale Rus znásilnil dítě. Úřady viní matku a dceru jí odebraly

Ruský vězeň omilostněný za účast ve válce na Ukrajině Jurij Gavrilov znásilnil školačku. Dívka šla k muži pro vypůjčený reproduktor, ten ji ale hodiny mučil. Ačkoliv bylo proti muži zahájeno trestní stíhání, úřady viní také matku. Podle sociální služby ke znásilnění došlo kvůli její nepozornosti. Matka byla po intenzivním nátlaku nucena dívku poslat do rehabilitačního centra. Ruské úřady odmítají matce dítě vrátit.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

smutné dítě - bití dětí - výprask

Rodinu navštívila sociální služba a matku obvinila, že ke znásilnění došlo v důsledku její nepozornosti (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Dvakrát odsouzený Jurij Gavrilov se dostal na svobodu poté, co se zúčastnil bojů proti Ukrajině. To je v Rusku v posledních měsících běžné, Rusko verbuje vojáky přímo ve věznicích. Často se tak na svobodu dostávají odsouzení kriminálníci, kterým úřady zbytek trestu prominou.

Po návratu do Ruska ale Gavrilov znásilnil dívku z prvního stupně základní školy. Na svých sociálních sítích to uvedla nezávislá ruská stanice Dožď.

Dívku poslala matka ke Gavrilovovi domů pro zapůjčený reproduktor. Muž ale dítě zamkl u sebe doma a několik hodin dívku znásilňoval a mučil. Nezletileté dívce vyhrožoval smrtí, pokud o znásilnění někomu řekne.

Přesto rodina násilí nahlásila policii. Brzy však přišla nečekaná reakce ze strany ruských úřadů. Matku dívky navštívila sociální služba a obvinila ji, že ke znásilnění došlo v důsledku její nepozornosti. Úřady na matku naléhaly, aby uznala svou vinu.

Rusko osvobodilo muže, který měl být 20 let ve vězení za rituální vraždu. Šest měsíců bojoval na Ukrajině

Číst článek

„Hledala jsem ji všude, kde to bylo možné. Zavolala jsem policii a záchrannou službu. Úřady na mě vyvíjely strašný tlak. Když nás navštívili potřetí, byla jsem nucena podepsat souhlas o převezením mé dcery do rehabilitačního centra,“ uvedla pro kanál Dožď matka dívky.

Rodinu navštívila sociální služba celkem osmkrát. Po dlouhém nátlaku nakonec matka souhlasila s tím, aby dceru převzalo rehabilitační centrum.

Jenže když teď matka žádá, aby se dcera domů vrátila, úřady tuto žádost odmítají, píše TV Dožď. Může jít o protekci, kterou ruský vězeň získal za svou účast na ruském vpádu na Ukrajinu. Soud o odebrání dítěte se bude konat za necelé dva týdny.

Alexandra Nosková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme