Curych

Curych v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zprávy ze světa

Policie: V islámském centru v Curychu útočil Švýcar, pak spáchal sebevraždu

V curyšské muslimské modlitebně začal čtyřiadvacetiletý Švýcar v pondělí kolem páté hodiny střílet do modlících se lidí. Dva lidé jsou po útoku těžce zraněni. Policie celou oblast islámského centra uzavřela, informoval web švýcarského listu Tages Anzeiger. Počet zraněných potvrdila městská policie, podle které jde o tři muže středního věku. Pachatel byl později nalezen mrtvý poblíž modlitebny.

|Jan Kaliba, Radek Šamša |Fotbal

FIFA opustila symbol korupce. V Curychu se přemístila do jiného hotelu

Světový fotbal už nechce provokovat luxusem a chce se od své korupční minulosti odpoutat i v symbolické rovině. Tento týden se v Curychu sejde nově vytvořená rada Mezinárodní fotbalové federace (FIFA), která nahradila výkonný výbor. A bude to na méně okázalém místě. FIFA opouští tradiční prostředí hotelu Baur au Lac, kde policie loni zatýkala podezřelé funkcionáře.

|Jakub Knoll |Atletika

Oštěpař Vadlejch vyhrál i v Curychu a ovládl prestižní Diamantovou ligu

Český oštěpař Jakub Vadlejch ovládl dnešní mítink Diamantové ligy, který se uskutečnil ve švýcarském Curychu. Svěřenec Jana Železného díky tomu nejenže navázal na své víkendové vítězství z Paříže, ale rovněž v konečném pořadí hodnocení oštěpařů předstihl dosavadního lídra Němce Thomase Röhlera. Kromě Vadlejcha se v Curychu představili i další čtyři čeští atleti. Z nich se nejvýše umístil tyčkař Jan Kudlička, jenž skončil pátý.