Německá fenka se zaběhla 400 kilometrů od domova. Během šesti měsíců doputovala až do Švýcarska

Překvapení a pocity štěstí zažila německá rodina z městečka u Frankfurtu nad Mohanem. Po téměř půl roce se k nim totiž vrátila jejich zaběhlá fenka. Z Německa se jí podařilo dostat až do Švýcarska, kde ji našli zraněnou u silnice.

Frankfurt nad Mohanem/Curych Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý ovčák. Ilustrační foto. | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

Devítiletá fenka uprchla v polovině srpna ze strachu od zvěrolékaře. Podle svědků sice nabrala správný směr domů, pak ale špatně odbočila a cestu ztratila.

Majitelé, kteří se ji snažili najít pomocí inzerátů na internetu a v novinách, sice sem tam dostávali zprávy o jejím pohybu, vždy se ale znovu ztratila. Těžce zraněnou fenku nakonec našli pracovníci záchranné služby u švýcarského Curychu. Tedy 400 kilometrů od domova.

Mluvčí curyšské záchranky Roland Portmann řekl televizní stanici TELE TOP, že fenka měla velké štěstí. Normálně prý zvířata nezachraňují, dělají to jen když mají naději na přežití. Vyhublý pes už se shledal s majitelkou. V péči lékařů ale zůstane ještě dva týdny.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme