Karel Srp

Karel Srp v textech na iROZHLASU

|Veronika Sedláčková |Zprávy z domova

Jeden z jeho truců, reagují na Zemanův postoj k Srpovi novinářka Rakušanová a hudebník Šonka

Měl by mít Karel Srp místo v Etické komisi pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu? Touto otázkou se zabývali hosté pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus – Lída Rakušanová, spisovatelka, novinářka a členka Etické komise pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu, a hudebník Lubor Šonka, člen Jazzové sekce.

|Jana Kosová |Zprávy z domova

'Nevzpomínám si, že bychom s Rathem byli kamarádi,' říká Zeman. Za nominací Srpa si stojí, StB by podle něj nezavírala vlastního agenta

ROZHOVOR. Miloš Zeman si za jmenováním Karla Srpa do Etické komise pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu stojí z několika důvodů. Jedním z nich je i to, že byl Srp dva roky zavřený v komunistickém vězení. Prezident to řekl v rozhovoru pro Český rozhlas na konci své návštěvy Plzeňského kraje. Mimo to zareagoval i na odezvu, kterou vyvolal jeho výrok o podání kárné žaloby na soudce Pavla Zelenku v kauze Davida Ratha. „Lidé, kteří mě kritizují, vůbec netuší, že pravomoc kárné žaloby prezidenta je zakotvena v ústavě České republiky. Blbečci, kteří neznají ústavu, mě nezajímají,“ uvedl.