Zvýšení ceny se nemusí projevit v obchodech, prodejci podle Chocholeho mají možnost snížit marže. Naopak změna cen bude zřejmě mít největší dopad v pekárnách.
Zemědělci čekali díky ideálnímu jarnímu počasí rekordní úrodu obilí, červencové sucho ale jejich představy pokazilo. Někteří farmáři už ale dávno obilí prodali, i když ho na poli stále ještě mají.
Každý rok na 28. prosince obyvatelé španělského města Ibi naplánují převrat. Vojenský převrat je ale neúspěšný. Maskování útočníci v rámci oslav svátku používají pouze mouku a vejce.
Celosvětově slabá úroda obilí zřejmě zvedne ceny pečiva. Čeští zemědělci očekávají, že letos sklidí až o čtvrtinu méně obilí. Cena mouky by se tak mohla zvýšit až o 25 procent. Pokud by pekaři nezdražili, řada z nich by prý musela skončit.
Za chleba i rohlíky si zákazníci zřejmě už brzy připlatí. Mlynáři totiž zdraží mouku pro průmyslové zpracování o 15 až 20 procent, což se nejspíš projeví i v cenách pečiva. Může za to vysoký vývoz potravinářské pšenice do dalších států Evropské unie.
Na Slovensku dostávají chudí zdarma mouku a těstoviny. Vláda tak chce chudým lidem vykompenzovat vysoké ceny potravin. Nárok na dávky jídla mají sociálně potřební, příjemci sociálních dávek a lidé žijící na hranici životního minima. Nyní už se jídlo rozdává v dětských domovech a domovech důchodců. Celý projekt financuje Evropská unie.