protikorupční policie

protikorupční policie v textech na iROZHLASU

|Anna Jadrná |Zprávy z domova

Mluvčím nové centrály se stane Ibehej z protikorupční policie. Jsou Šlachtovi muži v menšině?

Dosud u jeho jména figuroval znak protikorupční jednotky, napříště má mluvit za nově vznikající Národní centrálu proti organizovanému zločinu. Mluvčí Jaroslav Ibehej je tak dalším důstojníkem protikorupční jednotky, který v novém útvaru obsadí exponovanou pozici. Velitelé z někdejšího protimafiánského útvaru Roberta Šlachty jsou ve vedení nové centrály v menšině.

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Obviněný protikorupční detektiv podle policie vynášel informace z kauzy Homolka a DPP

Obviněný detektiv protikorupční jednotky Radek Holub podle policie vynášel informace z vyšetřování kauzy Homolka a také pražského dopravního podniku. Vyplývá to z dokumentů, se kterými se Český rozhlas seznámil. Kvůli kauze vynášení informací a úplatkářství jsou obviněni celkem tři lidé, vedle detektiva ještě celník Pavel Šíma a expolicista Igor Gáborík.

ÚOOZ spustil akci uvnitř policie, zadržel protikorupčního detektiva

| ČTK, Eliška Malínská, Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) spustili ve středu akci mířící do vnitřních struktur policie. Zadrželi několik lidí včetně vysoce postaveného detektiva protikorupční policie (ÚOKFK). Zjistila to Česká televize. Domovní prohlídky probíhají na desítkách míst v Česku. Razie bude trvat i během čtvrtka.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Policie po zásahu v ústecké Spolchemii obvinila 14 lidí. Po dvou podezřelých pátrá

Protikorupční policie obvinila po pátečním zásahu v ústecké Spolchemii a na dalších místech 14 lidí. Podezřívá je z manipulace při insolvenčních řízeních, uplácení a dalších trestných činů. Dva lidi se zatím policii nepodařilo zadržet. Podle neoficiálních informací jde o podnikatele Petra Sisáka a advokáta Iva Halu. Vrchní státní zástupkyně konkrétní jména komentovat nechtěla.