protikorupční policie

|Anna Kottová |Zprávy z domova

Mluvčím nové centrály se stane Ibehej z protikorupční policie. Jsou Šlachtovi muži v menšině?

Dosud u jeho jména figuroval znak protikorupční jednotky, napříště má mluvit za nově vznikající Národní centrálu proti organizovanému zločinu. Mluvčí Jaroslav Ibehej je tak dalším důstojníkem protikorupční jednotky, který v novém útvaru obsadí exponovanou pozici. Velitelé z někdejšího protimafiánského útvaru Roberta Šlachty jsou ve vedení nové centrály v menšině.

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Obviněný protikorupční detektiv podle policie vynášel informace z kauzy Homolka a DPP

Obviněný detektiv protikorupční jednotky Radek Holub podle policie vynášel informace z vyšetřování kauzy Homolka a také pražského dopravního podniku. Vyplývá to z dokumentů, se kterými se Český rozhlas seznámil. Kvůli kauze vynášení informací a úplatkářství jsou obviněni celkem tři lidé, vedle detektiva ještě celník Pavel Šíma a expolicista Igor Gáborík.

| ČTK, Eliška Malínská, Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

ÚOOZ spustil akci uvnitř policie, zadržel protikorupčního detektiva

Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) spustili ve středu akci mířící do vnitřních struktur policie. Zadrželi několik lidí včetně vysoce postaveného detektiva protikorupční policie (ÚOKFK). Zjistila to Česká televize. Domovní prohlídky probíhají na desítkách míst v Česku. Razie bude trvat i během čtvrtka.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Policie po zásahu v ústecké Spolchemii obvinila 14 lidí. Po dvou podezřelých pátrá

Protikorupční policie obvinila po pátečním zásahu v ústecké Spolchemii a na dalších místech 14 lidí. Podezřívá je z manipulace při insolvenčních řízeních, uplácení a dalších trestných činů. Dva lidi se zatím policii nepodařilo zadržet. Podle neoficiálních informací jde o podnikatele Petra Sisáka a advokáta Iva Halu. Vrchní státní zástupkyně konkrétní jména komentovat nechtěla.

'Zlatíčka' loni stála post šéfa tiskárny cenin. Policie dosud na nic nepřišla

|Vojtěch Koval, Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Policie už přes rok prověřuje případ dárků vyrobených ze zlata, které rozdávala Státní tiskárna cenin vlivným lidem. Šlo například o zlaté a stříbrné mince, zlaté cihličky či zlaté kravatové spony. Kauza tehdy vyvolala velké emoce. Ministerstvo financí v čele s Andrejem Babišem z hnutí ANO kvůli tomu na podřízený úřad podalo trestní oznámení. Předtím ještě resort financí odvolal tehdejšího šéfa tiskárny Richarda Bulíčka. Zatím se ale nepotvrdilo, že by tehdejší ředitel Bulíček porušil zákon.

| ČTK, ČRo, mta, Martin Hromádka |Zprávy z domova

Protikorupční policie zasahovala na MMR, zajímá se o IT zakázku

Protikorupční policie dopoledne zasahovala na ministerstvu pro místní rozvoj (MMR). Podle šéfky resortu Karly Šlechtové detektivové chtěli získat důkazy o údajně předražené IT zakázce za víc než jednu miliardu korun. Kvůli vyšetřování si policie vyžádala i podklady k auditu, který v úřadu právě provádí ministerstvo financí.

| ČTK |Zprávy z domova

Policie navrhla obžalovat 7 lidí v korupční kauze Nemocnice Na Homolce

Protikorupční policie navrhla obžalovat sedm lidí v kauze digitalizace archivu chorobopisů a nákupu gama nože v pražské Nemocnici Na Homolce. Podle dřívějších informací čelí obvinění bývalý ředitel nemocnice Vladimír Dbalý a jeho někdejší náměstek Michal Toběrný. V souvislosti se zakázkou na nákup gama nože údajně přijali úplatek 5,7 milionu korun, zmanipulováním tendru k chorobopisům prý způsobili škodu nejméně 57 milionů.

| ČTK, Petra Hosenseidlová, Vojtěch Koval |Zprávy z domova

Exšéf protikorupční policie podal žalobu na Bradáčovou. Chce i odškodné

Omluvu a odškodné 200 tisíc korun žádá po nejvyšší státní zástupkyni Lence Bradáčové bývalý ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec. Bradáčová v březnu 2013 prohlásila, že ji chce Martinec zničit a vyrábí na ni kauzu. Exšéf protikorupčního útvaru to odmítá. Žalobou se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 2.