V provozovně nebyl zajištěný ani přístup k teplé vodě. Majitel některé nedostatky sice odstranil, ale ty závažnější tam stále zůstávají, uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.
Kvůli velkému množství min muselo na místo přijet nákladní vozidlo, které převezlo nebezpečný náklad k likvidaci do stálé trhací jámy do Stráže pod Ralskem. Zásah na místě trval sedm hodin.
V roce 2000 prohlásila OSN 20. červen za Mezinárodní den uprchlíků. Připomeňme si u této příležitosti, jak k nám před 20 lety přišli uprchlíci z Kosova.
Národní centrála proti organizovanému zločinu zasahuje ve státním podniku Diamo. Důvod zatím není znám. Ministerstvo průmyslu a obchodu uvedlo, že s policií spolupracuje.
Přestože do Vánoc zbývá ještě několik dnů, odsouzení ve věznici ve Stráži pod Ralskem je už oslavili. Vánoční besídku připravilo pro studující vězně učiliště, které jim za zdmi věznice nabízí vyučení v několika oborech. Nálada byla uvolněná a nechyběla vězeňská kapela, slavnostní tabule a pro každého malý dárek.
Soudní místnost v areálu věznice ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku se na dva dny stala volební místností. Vězni se museli k účasti přihlásit předem. Nakonec jich bude volit více než 440, což jsou dvě třetiny odsouzených, kteří si ve strážské věznici odpykávají trest.
Věznice ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku není jen místem, kde si odsouzení odpykávají trest. Vězňům tu nabízí i dva učební obory, které absolventům pomohou po propuštění z výkonu trestu obstát na trhu práce. Školní rok zde začal stejně jako na všech školách. Střední odborné učiliště, které ve věznici zahájilo provoz v loňském roce, má už dnes 136 studentů.
Mají výrobní haly, lidi ochotné pracovat za málo peněz, a přesto marně shánějí firmu, která by měla zájem. V takové situaci je věznice ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku. Společnost, která tam vyráběla elektroinstalaci do automobilů, z areálu odešla před třemi lety. Od té doby se do podnikání za vězeňskými zdmi nikdo nehrne.
Obce a města v okolí Stráže pod Ralskem na Českolipsku dostávají zpět půdu, kde do začátku 90. let minulého století těžil uran. Zatím to byly hlavně drobné pozemky. Teď se budou vracet i větší a staronoví vlastníci mají jasno v tom, co s nimi udělají.
Stráž pod Ralskem na Českolipsku si získává pověst místa, kde je možné ochutnat velmi netradiční zmrzlinu. Za ní se sem sjíždějí lidé nejen z celé republiky, ale i z Polska, odkud dokonce pořádají zájezdy. O víkendu si ji koupí až 2500 zákazníků.
Ve věznici ve Stráži pod Ralskem dopoledne hořelo. Požár vypukl ve skladu při svařování, část vězňů byla evakuována. Nikdo nebyl vážně zraněn. Tři strážní a dva odsouzení se nadýchali kouře.
Ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku by mohla vyrůst největší paroplynová elektrárna v Česku. Zastupitelstvo města už dalo velké výrobně energie předběžný souhlas. Lidé ve Stráži přitom o stavbě gigantu vůbec neví.
Vláda bude jednat o pokračovaní sanace ekologické havárie ve Stráži pod Ralskem. Kvůli těžbě uranu jsou podzemní vody pod touto severočeskou obcí zamořeny miliony tun kyseliny sírové a dalších nebezpečných látek. Odstraňování škod má od roku 1996 na starosti státní podnik Diamo.
Představte si, že vám pod nohama syčí miliony tun kyseliny sírové. To je realita Stráže pod Ralskem. Hlavně za normalizace se v tomto severočeském městě dobýval uran. Těžaři k tomu používali speciální metodu - loužení rudy pomocí kyseliny sírové. Dnes je touto látkou kontaminováno 370 milionů kubíků podzemních vod. Odstranění kyselinového jezera začalo v roce 1996 a celkem vyjde daňové poplatníky na padesát miliard korun. V oblasti natáčel Petr Kořínek.
Ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku začne výstavba neutralizační a dekontaminační stanice na likvidaci následků těžby uranu. Radioaktivní nerost se tu těžil 30 let. Zprovozněním této stanice se celý proces sanace horninového prostředí urychlí.