Autor

Daniel Zach

V životě jsem potkal spoustu skvělých lidí. Prvními byli moji rodiče, kteří mě společnou prací přivedli na svět. Dalším porodník v Novém Městě na Moravě, který pomohl se závěrečnou fází. 

Skoro dvacet let jsem se potom potkával s lidmi ve Žďáře nad Sázavou, odkud jsem odešel do Brna. Tam jsem jako student, věčný student i pracující nestudent potkal další kvanta lidí.
A potom jsem potkal slečnu Příležitost, která ukázala směrem do Českého rozhlasu a zpátky na Vysočinu. A těším se z toho, jaké lidi potkávám tady. 

Mám rád překvapení a rád objevuju krásu ve všednosti a všednost v kráse. Nejspíš se na mě podepsala divadelní improvizace, které se tři roky věnuji. Mám rád Franze Kafku, Kurta Vonneguta a Jaroslava Foglara. Akorát nejím houby. 

RSS autora

Články autora

|Anna Kottová, Daniel Zach |Regiony

Koalice na Vysočině. Čtyři strany podepsaly dohodu, hejtmanem bude potřetí Běhounek

ČSSD, ANO, ODS se Starosty pro Vysočinu podepsaly v úterý dopoledne dohodu o spolupráci. Hejtmanem v Kraji Vysočina se potřetí v řadě stane Jiří Běhounek zvolený za ČSSD. Strany si rozdělí devět postů radních. Nejsilnější budou sociální demokraté s pěti křesly, hnutí ANO vyšle dva zástupce a ODS se Starosty pro Vysočinu mají po jednom mandátu. Občanští demokraté se do krajské rady vrátí po osmi letech v opozici. Hnutí ANO a Starostové pro Vysočinu tam zasednou vůbec poprvé.

|Daniel Zach |Zprávy z domova

Soud Bartošovi potvrdil podmínku za protižidovský text. U Zemánka od trestu upustil

Jihlavský soud ve čtvrtek rozhodl v procesu s dvěma představiteli politické strany Národní demokracie. Předseda Adam B. Bartoš a bývalý místopředseda Ladislav Zemánek byli obžalovaní z hanobení národa a podněcování k nenávisti proti židovské menšině. Předsedovi Národní demokracie Bartošovi soud za protižidovský text v Polné potvrdil podmínku. U exmístopředsedy Zemánka upustil od potrestání.