Antimonopolní úřad začal řešit nákup vydavatelství Bauer Media společností Mafra

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se ve středu začal zabývat nákupem vydavatelství Bauer Media v Česku a na Slovensku společností Mafra, která patří do koncernu Agrofert. Z internetových stránek úřadu vyplývá, že se bude obchodem zabývat ve zjednodušeném řízení. Obchod obě společnosti oznámily v úterý.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anděl Media Centrum, sídlo společnosti MAFRA na pražském Smíchově. | Foto: licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported, Aktron

„K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti vydávání časopisů a prodeje inzertního prostoru v nich a provozování internetových portálů a prodeje inzertního prostoru online. Rozhodnutí ve výše uvedené věci dosud nebylo vydáno,“ stojí v oznámení antimonopolního úřadu na webu.

Mafra se rozšíří o vydavatelství Bauer Media, v Česku převezme hlavně lifestylové a ženské časopisy

Číst článek

Bauer Media v ČR vydává časopisy pro ženy, programové časopisy, časopisy o životním stylu, bulvární časopisy a také například křížovky a motoristické časopisy. Na trhu volnočasových časopisů má zhruba třetinový podíl.

Do jeho portfolia patří 30 časopisů, jsou mezi nimi například Rytmus života, Cosmopolitan, Chvilka pro tebe nebo Žena a život.

Loni podle výroční zprávy prodala spolu s dceřinou společností Bauer Media Praha přes 43 milionů výtisků auditovaných časopisů, které si četlo 3,4 milionu lidí. Firma byla loni v zisku 152 milionů korun s čistým obratem 702 milionů korun.

Mafra vydává například deníky Lidové noviny nebo Mladá fronta Dnes a provozuje také weby Lidovky.cz a iDnes.cz. Majitelem Agrofertu byl premiér Andrej Babiš (ANO), loni v únoru jej převedl do svěřenských fondů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme