Autor

Jan Kopřiva

V Českém rozhlase České Budějovice v současné době pracuji jako redaktor zpravodajství. Na starosti mám zejména kraj Táborska. Připravuji zprávy a příspěvky pro ranní a odpolední vysílání. V minulých letech jsem také několik sezón působil jako zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu v Chorvatsku. 

Společně s kampanologem Radkem Lungou a mistrem zvuku Markem Svobodou také připravuji cyklus Hlasy jihočeských zvonů. Cílem tohoto projektu, který odstartoval v roce 2008, je systematicky zdokumentovat zvonový inventář v budějovické diecézi na počátku třetího tisíciletí. 

Narodil jsem se v roce 1969 v Českých Budějovicích, léta mládí strávil v Prachaticích. V roce 1996 jsem se přestěhoval do Tábora, o tři roky později jsem profesně zakotvil v Českém rozhlase České Budějovice. 

Ve volném čase rád vyrážím do přírody, ať už pěšky či na kole. Rozšířil jsem řady Veslařského klubu Jordán Tábor a po letech se opět vrátil k cvičení jógy a pravidelným čtvrtečním setkáním nad biliárovým stolem.

RSS autora

Články autora

|Jan Kopřiva, Martin Pokorný |Regiony

Žalobce navrhl pro budějovického exprimátora Thomu až 6 let vězení

Trest vězení na pět až šest let navrhuje státní zástupce pro bývalého primátora Českých Budějovic Juraje Thomu. Podle obžaloby zneužil pravomoc úřední osoby a poškodil městský rozpočet, když v roce 2010 bez souhlasu rady podepsal dodatek ke smlouvě o dodávkách počítačového vybavení. Podle některých znaleckých posudků tím způsobil škodu až 12 milionů korun.

|Jan Kopřiva, Tomáš Šácha, mta, Kristina Lamperová, Michaela Široká |Zprávy z domova

Českem se žene silný vítr, shazuje stromy a větve

Česko zasáhl velmi silný vítr. Na Sněžce dosáhl v nárazech rychlosti až 198 kilometrů za hodinu, tedy síly orkánu. Výstraha před větrem platí až do podvečerních hodin. Turisté by měli omezit túry na horách a nevydávat se na hřebeny. Varování platí i pro řidiče, kteří se můžou setkat s polámanými větvemi a stromy na silnicích.

|Jan Kopřiva, Anna Kottová |Regiony

Bezpečnostní cvičení v Temelíně potrvá tři dny. Zapojí se do něj téměř tisíc lidí

V Jaderné elektrárně Temelín zkouší, co by se stalo v případě havárie. Cílem bezpečnostního cvičení Zóna 2015 je během tří dnů prověřit, jak jsou záchranáři i úřady připraveni řešit havárii s únikem radioaktivních látek. V elektrárně totiž fiktivně selžou technologie jaderného zařízení. Cvičení se má zúčastnit téměř tisícovka lidí.

|Jan Kopřiva, ČRo |Regiony

Písek vybojoval Odpadového Oskara. V třídění prý dohání nejlepší evropská města

Obyvatelé Písku vyhazují o třetinu méně odpadu než průměrní Češi a až osmkrát efektivněji zpracovávají bioodpad. Od nevládní ekologické organizace Arnika za to město dostalo Odpadového Oskara. Písek patří mezi tři české lokality, kde s komunálním odpadem nakládají nejlépe, a podle organizátorů se přibližuje i nejlepším evropským regionům.