Autorka

Jitka Cibulová Vokatá

Od roku 2013 pracuji v centru zpravodajství a aktuální publicistiky. Když zrovna nesedím u počítače či v některém ze studií, natáčím rozhovory a reportáže se zemědělci, myslivci, rybáři či ekology přímo v terénu. Ty pak máte možnost slyšet v ranních a odpoledních proudech a také ve zpravodajských relacích. 

V současné době jsem také spoluautorkou magazínu Máme rádi zvířata, připravuji pro vás dva díly měsíčně.

První rozhlasové krůčky jsem udělala na soukromé stanici Faktor, kde jsem působila dva roky. V roce 1995 přišla nabídka z Českého rozhlasu České Budějovice, kterou jsem bez váhání přijala.  

Veškerý volný čas věnuji rodině a tenisu. Svoje „baterky“ nejlépe dobiji v lese a při výletech s přáteli po vlastech českých.  

RSS autorky

Články autorky

|Jitka Cibulová Vokatá, ČRo |Regiony

Po Žďákovském mostu už opět jezdí auta, chodci však na něj zatím nemohou

Osobní auta, nákladní auta či cyklisté už opět mohou přejíždět Žďákovský most na Písecku. Stavba přes vodní nádrž Orlík byla kvůli opravě zavřená od loňského června, což pro řidiče, kteří tudy byli zvyklí cestovat, znamenalo najet i desítky kilometrů navíc. I když už se po mostě jezdí, dál se na něm pracuje. To je také důvod, proč na něj zatím nesmějí chodci.

| ČTK, Jitka Cibulová Vokatá |Ekonomika

Dojení ovcí i jubilant Zetor. V Budějovicích začíná mezinárodní agrosalon Země živitelka

V areálu českobudějovického výstaviště začíná šestidenní výstava Země živitelka. Na mezinárodním agrosalonu se představí 382 vystavovatelů a své výrobky nabídne 105 obchodníků z dvaadvaceti zemí. Přijedou mimo jiné obchodníci z Číny, Indie, Turecka, Japonska a Spojených států. Země živitelka je největší tuzemskou zemědělskou oborovou akcí. Loni ji navštívilo přibližně 102 tisíce lidí.