Kulturní tipy: koncert Anety Langerové, otevírání nové galerie v Holešovicích a inscenace Jak sbalit ženu 2.0

Aneta Langerová ve čtvrtek vystoupí v pražském Lucerna Music Baru. Počet návštěvníků je omezený, koncert se proto bude vysílat také online. Po vynucené pauze začíná hrát také pražské Divadlo pod Palmovkou, první diváky přivítá manuálem pro nezadané - Jak sbalit ženu 2.0 a také můžete zajít do kina třeba na francouzskou komedii #jsemtady nebo dokumentární britsko-syrský film Pro Samu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z divadelního představení Jak sbalit ženu 2.0 | Zdroj: Divadlo pod Palmovkou

Pro Samu

Emocemi nabitý dokument, který mladá novinářka natáčela ve válkou zmítané zemi celkem pět let, získal také cenu BAFTA, Evropskou cenu pro nejlepší dokument a také byl nominovaný na Oscara.

Dcera Sama se filmařce a mladému lékaři narodí do nekončícího konfliktu v syrském Aleppu, film je deníkem a zároveň vysvětlením pro Samu, proč musela první roky svého života vyrůstat v kulisách neustále vybuchujících bomb a všudypřítomné smrti.

Divadlo pod Palmovkou znovu otevře

Divadlo pod Palmovkou se ve čtvrtek v 19 hodin znovu otevře divákům - přivítá je hrou Jak sbalit ženu 2.0. Kvůli stávajícím opatřením se ale jako obvykle nebude hrát v podkrovním Palm Off studiu, ale na velkém jevišti.

Podle ředitele divadla Michala Langa se tak do sálu vejde 100 lidí, kteří od sebe budou mít dostatečné rozestupy. V první polovině června pak Divadlo pod Palmovkou odehraje další své bestsellery: Žítkovské bohyně, Pusťte Donnu k maturitě nebo grotesku Bezruký Frantík.

Nová galerie v pražských Holešovicích

Ve čtvrtek nás taky čeká otevření nové galerie v pražských Holešovicích - Bold Gallery zároveň představí svůj první projekt – autorskou výstavu experimentální malířky Radky Bodzewicz Božská komedie. Ta má charakter cesty skrze tři základní etapy posmrtného bytí - Pekla, Očistce a Ráje, které ale absolventka ateliéru Vladimíra Kokolii na pražské AVU chápe jako emotivní nebo psychický stav a vztahuje ho k dnešní každodennosti.

Malířka poprvé v rámci své abstraktní figurace veřejně prezentuje výsledky aktualizace tradiční malby prostřednictvím prvků virtuální reality, které dávají klasickému obrazovému prostoru doslova nový rozměr

Aneta Langerová v Lucerna Music Baru

Pražský Lucerna Music Bar ve čtvrtek přidá sedmé jméno do série svých eKoncertů. Večer v klubu vystoupí pro omezený počet diváků zpěvačka Aneta Langerová. Pro ostatní fanoušky bude koncert k dispozici v živém streamu na serveru YouTube a Facebooku. Fanoušci, kteří si zakoupí dobrovolnou live stream vstupenku se připojí pomocí video technologie online do klubu a budou zobrazeni na LED obrazovkách.

ZNC ve Vagonu

Pro omezený počet diváků ve čtvrtek v pražském klubu Vagon vystoupí legendární kapela Znouzectnost. Výjimečně bude prostor na Národní třídě otevřený už od 17 hodin a koncert samotný začíná už v 19 hodin.

Online z divadla Viola nebo koncert vážné hudby

A pokud se vám nikam nechce, tak se od 20 hodin můžete podívat buď na záznam loňského koncertu Jana Bartoše na Klavírním festivalu Rudolfa Firkušného, nebo sledovat livestream z divadla Viola tentokrát s Jiřím Lábusem, Davidem Prachařem a Emilem Viklickým. Divadlo se divákům fyzicky otevře 11. června a to představením U klavíru Václav Kopta.

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme