Zpěvák kapely Rammstein Till Lindemann je obviněn z obtěžování ženy po koncertě ve Vilniusu. Spolupráci s ním proto ukončilo jedno německé nakladatelství.
Waters čelí vyšetřování kvůli podezření z šíření nenávisti. Na svém předchozím vystoupení v Berlíně měl na sobě kostým připomínající uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.
„Jedinečnost se s digitálními platformami taky úplně nevylučuje. I dnes dobře fungují třeba limitované edice nebo barevné vinyly, kdy má každý nějaký trochu jiný,“ vypráví Suffa z Hilltop Hoods.
„Oblečení na jevišti by mohlo být použito k oslavě nebo ospravedlnění nacistické nadvlády, a tím k narušení veřejného klidu,“ řekl agentuře AFP hlavní vyšetřovatel.
Na koncertu se představili Marek Ztracený, Chinaski, Mirai, Aneta Langerová, Lenka Filipová, Zdeněk Svěrák, Petr Malásek, Michael Kocáb, Dagmar Pecková nebo Kateřina Marie Tichá & Bandjeez.
U příležitosti jubilea Českého rozhlasu z obrazovky umístěné nad pódiem k divákům promluvili prezident Petr Pavel, zpěvačka Marta Kubišová, tenistka Barbora Strýcová nebo divadelník Jiří Suchý.
Aneta Langerová, Chinaski nebo Lenka Filipová vystoupí 18. května v pražských Riegrových sadech. Mají k tomu dobrý důvod, slavit se tam bude 100 let rozhlasového vysílání na našem území.
Na koncertě zazpívali Lionel Richi, Katy Perry, Andrea Bocelli nebo skupina Take That. Některá vystoupení doprovázela světelná show pomocí dronů. Vystoupení na místě sledovalo na 20 tisíc lidí.
„Nechceme znít pořád stejně. Zároveň se ale nemůžeme dostat příliš daleko od toho, co nás jako kapelu definuje a podle čeho nás naši fanoušci poznávají.“
Do Lokte nad Ohří se během své kariéry nepodívala ani řada tuzemských kapel. O to větší překvapení mohlo pro někoho být, když vystoupení v tomto městě oznámili slavní Billy Talent.
První písničku složila v jedenácti, první Cenu Anděl dostala v roce 2016. „Vyžaduji po lidech ten samý level soustředěnosti a perfekcionismu, s jakým k tomu přistupuji já,“ říká zpěvačka Lenny.
„Domluvili jsme se na otevřeném deadline, protože jsem měl ještě jiné závazky. Mezitím však přišla celosvětová pandemie, veškeré termíny se začaly měnit,“ vzpomíná skladatel Zbyněk Matějů.
Už za dva měsíce, 18. května, vystoupí v Riegrových sadech v Praze desítky interpretů, kteří společně s posluchači oslaví 100 let rozhlasového vysílání na českém území.
Píseň je sice melancholická, ale interpretace se ztrátou přátel ve smyslu smrti tam prostě být neměla.
Zpívalo se spíš o malátném stavu a pozdním návratu domů, žádná větší hloubka nebyla zamýšlená.
Pod taktovkou hostujícího dirigenta Roberta Jindry se představí špičkový francouzský klavírista Jean-Efflam Bavouzet, který přednese sólo v Koncertu G od Maurice Ravela.
Kapelu založili ve sklepě na střední škole a díky spolupráci s Hoppusem je lidé často označují jako o generaci mladší Blink-182. Všechny tyto přívlastky patří populární americké kapele All Time Low.
Český rozhlas oslaví 100. narozeniny koncertem v Riegrových sadech. Na obrovském pódiu budou hrát a zpívat desítky hudebníku jako jsou kapela Mirai nebo Lenka Filipová.
Mohlo by se zdát, že největší aréna v Česku by mohla být na Capaldiho moc velké sousto. Ostatně je to zpěvák, který má na kontě pár písní. Pomohl mu ale i jeho neotřelý skotský humor.
Český rozhlas uspořádá v den svých 100. narozenin pro širokou veřejnost a posluchače koncert v Riegrových sadech. Kulaté výročí připomene také výstava v Národním technickém muzeu.
„Byla to reakce na to, že svět byl najednou jiným místem, zároveň i vzdor proti těm, kteří nám říkali, co máme dělat," přemítá o rozhodnutí založit kapelu na začátku pandemie kytarista Frank Iero.
„Lidi už jsou unavení z toho pořád dokola poslouchat, jak je život k ničemu. Je strašně jednoduché tomu podlehnout a proto se snažíme na desce vnést trochu světla do toho všeho marasmu,“ říká trio.