Brněnským městským architektem se stal Michal Sedláček. Vytvoří tým odborníků

Brno dnes obsadilo funkci městského architekta. Radní vybrali Michala Sedláčka, který dlouhodobě působil ve Spojených státech. V Los Angeles mimo jiné zakládal jednu z největších architektonických kanceláří na světě. Teď má sestavit tým odborníků pro přípravu nového územního plánu města a pro vytvoření strategie péče o veřejné prostory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brno, hlavní nádraží | Foto: Dezidor, Wikimedia Commons CC-BY-3.0

„Kancelář architekta města Brna neexistuje, takže se musí vytvořit z nuly. Šlo o to najít člověka, který ji dá dohromady. Já přicházím s tím, že ještě nemám konkrétní vizi, s otevřeným pohledem, sestavit tým odborníků,“ popsal plány Michal Sedláček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do funkce městského architekta vybrali brněnští radní Michala Sedláčka. Co bude jeho práce obnášet a co chce změnit, řekl Veronice Sedláčkové

„Nejbolavější" místa města podle něj souvisí s územním plánem. „Brno má velice starý územní plán – přes 20 let. Neexistence nového brzdí rozvoj,“ upozornil. Za nejhorší část považuje hlavní nádraží a prostor před ním.

O post prý původně neměl zájem, protože si nebyl jistý úmysly brněnských politiků.

„Moji známí a kamarádi architekti mě přesvědčili o tom, že to současná politická garnitura myslí vážně a jde jim o rozvoj Brna. Takže do toho jdu s tím, že to vidím optimisticky, že by se to mohlo podařit.“

Kvůli funkci městského architekta se Michal Sedláček po úspěšném působení za oceánem vrací do jihomoravské metropole, kde vyrostl i vystudoval.

„Jsem v určité fázi své kariéry, kdy mám dostatečně zkušeností, abych se něčeho takového mohl ujmout. Je to obrovská výzva,“ dodal.

Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme