Autor

Václav Pešička

V Českém rozhlase jsem začínal v oddělení elévů a během studia publicistiky jsem začal pracovat pro sportovní redakci Českého rozhlasu Radiožurnálu. 

Po dokončení studií jsem na čas odešel do nedělníku Nedělní svět, ale po čase jsem se vrátil zpět do Českého rozhlasu, konkrétně na stanici Rádio Česko.  

Po jeho zániku jsem přešel do Centra zpravodajství jako editor. Aktuálně pracuji jako editor Českého rozhlasu Plus, kde připravuji publicistickou relaci a pořady Řečí peněz a Alter Eko

RSS autora

Články autora

|Ondřej Konrád, Václav Pešička, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

Eurokomisař Štefan Füle: Ukrajina do celní unie s Ruskem nevstoupí

Ukrajina postupně vstřebává včerejší rozhodnutí vlády Mykoly Azarova o odložení podpisu asociační dohody s Evropskou unií. Opoziční síly proti tomuto rozhodnutí protestují v ulicích Kyjeva a vězněná expremiérka Julija Tymošenková je ochotna vzdát se ve prospěch asociační smlouvy i naděje na vlastní osvobození.

|Václav Pešička, pir |Ekonomika

Hvězda KIT Digital prudce padá. Firma bojuje o přežití

Společnost KIT Digital v červenci jako veleúspěšná technologická firma odešla z Prahy do New Yorku a také z pražské na americkou burzu Nasdaq. Firma ale včera přiznala nesrovnalosti v účetnictví, na což její akcie reagovaly propadem o 75 procent. Společnost aktuálně zvažuje další postup, včetně vlastního prodeje. Dokonce ani nezaručuje, že bude schopna pokračovat jako životaschopný podnik.

|Václav Pešička, pir, Jan Bumba |Zprávy z domova

Podle Kuby by měli být rebelové vyloučeni z klubu ODS, pokud se nepodřídí většině

Už ve středu otestuje premiér Petr Nečas, nakolik se mu podařilo ustát pozici nejen v čele ODS, ale i vlády. Ve sněmovně se bude hlasovat o vládním stabilizačním balíčku, který má mimo jiné zvýšit daně. A s ním Nečasův kabinet spojil důvěru. Kongres ODS proto vyzval takzvané rebelující poslance, aby respektovali většinové stanovisko klubu a změny podpořili.

|Václav Pešička, Mirko Kašpar |Zprávy z domova

Část ČSSD chce zrušit zákaz spolupráce s KSČM. Porušuje ho už roky

Krajské volby rozdaly ČSSD a KSČM role dvou nejsilnějších stran v krajích a s největší pravděpodobností také dvou nejčastějších koaličních partnerů. V ČSSD opět sílí hlasy volající po zrušení 17 let starého Bohumínského usnesení, které spolupráci s extremisty včetně KSČM zakazuje. ČSSD už ho totiž několik let porušuje.