Havlíčkovi s Vojtěchem nevadí, že si Babiš tiskl materiály v Imobě. Rakušan to chce řešit na výboru

Ministři průmyslu a dopravy Karel Havlíček a zdravotnictví Adam Vojtěch (oba za ANO) nevidí nic zvláštního na tom, když si člen vlády některé dokumenty, které nejsou ve vyhrazeném nebo tajném režimu, vytiskne například doma. Na tiskové konferenci po jednání vlády se tak v pondělí vyjádřili ke zprávě serveru Seznam Zprávy, podle níž si Babiš e-mail od Vojtěcha patrně nechal vytisknout na tiskárně společnosti Imoba.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Firmu Imoba i další svůj majetek Babiš v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů do svěřenských fondů.

‚Musíme to dobře zvážit.‘ Vojtěch připravuje manuál, jak rozvolňovat opatření kvůli koronaviru

Číst článek

Server Seznam Zprávy upozornil, že Babiš na videu zveřejněném v neděli na serveru youtube čte z papíru, na jehož straně natočené ke kameře je vytištěná e-mailová zpráva od Vojtěcha s názvem Report pro pana premiéra. V záhlaví zprávy je uvedeno jméno zaměstnankyně firmy Imoba.

Havlíček uvedl, že Babiš stejně jako jiní ministři pracuje i doma a naproti jeho kancelářím v Průhonicích je recepce podniku Sokolovna. Součástí podniku je podle jeho webu restaurace nebo kosmetický salon.

„Pokud je tam o víkendu obsluha nebo je tam někdo na té recepci, tak mu tam, aspoň co já vím, vytisknou ty materiály, ale to jsou běžné pracovní materiály, které nejsou nijak vyhrazené,“ řekl Havlíček. Premiér si podle něj takto tiskne například běžnou korespondenci.

Téma pro bezpečnostní výbor

Vojtěch uvedl, že Babiš si právě takto vytiskl e-mail, ve kterém mu poslal základní data týkající se epidemie koronaviru, například počet vyléčených nebo testovaných. Na vytisknutí neutajovaných informací nevidí nic problematického.

Babiš nesouhlasí s Prymulou. ‚Promořování populace si neumím představit,‘ říká premiér

Číst článek

Havlíček zároveň poznamenal, že kvůli tomu je nejen na vládě zaveden režim projednávání informací v běžném, vyhrazeném nebo tajném režimu. Podotkl, že vyhrazené či tajné záležitosti nyní vláda nemůže prostřednictvím videokonferencí projednávat.

On sám takto potřebuje projednat „některé věci“ ohledně atomové elektrárny v Dukovanech a během posledního měsíce se k nim vláda kvůli jednání přes video nedostala.

Předseda STAN Vít Rakušan v pondělí na twitteru napsal, že jde o téma pro sněmovní bezpečnostní výbor, jehož je členem. „Slečna z Imoby měla přístup k materiálům, které mají mít běžně nejvyšší zabezpečení,“ uvedl.

S tím rozdílem, že my VÍME, že slečna z IMOBY měla přístup k materiálům, které mají mít běžně nejvyšší zabezpečení.

Budeme řešit, tohle je téma na bezpečnostní výbor.
seznamzpravy.cz/clanek/babisuv…

18:54 – 06. 04. 2020

41 389

Situaci přirovnal ke kauze americké prezidentské kandidátky Hillary Clintonové, která čelila vyšetřování kvůli tomu, že jako americká ministryně zahraničí používala k pracovním účelům svůj soukromý e-mail.

„Nemáte někdo nepotřebnou tiskárnu? Pan Babiš by evidentně nějakou potřeboval, aby nemusel tisknout takhle pokoutně,“ napsala na twitteru předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Podle slov mluvčího ÚV nemá premiér ve své kanceláři tiskárnu, proto tiskne dokumenty na recepci Sokolovny Průhonice.

Nemáte někdo nepotřebnou tiskárnu? Pan Babiš by evidentně nějakou potřeboval, aby nemusel tisknout takhle pokoutně.

Nedělejte z nás blbce, pane premiére!

16:16 – 06. 04. 2020

143 1401

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme