Přehled tisku: nesouhlas se sexismem v reklamě a nové typy pracovních úvazků

Většina Čechů se staví proti sexismu v reklamách. Nejvíce jim přitom vadí propagace násilí na ženách, ukazuje nový průzkum. Tématu se věnuje sobotní Mf Dnes. Regionální Deník píše o rozmáhajícím se trendu nových typů pracovních úvazků. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce na počítači (ilustrační foto)

Práce na počítači (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Mf Dnes

Češi nechtějí v reklamě sexismus. Ukázal to první reprezentativní průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění, kterého se zúčastnilo přes tisíc lidí. Jeho výsledky má k dispozici Mf Dnes. Sexistická reklama nemusí mít nutně sexuální podtext – stačí, že zobrazuje nerovnost mezi pohlavími. Nejvíc lidem vadí v reklamách propagace násilí na ženách. Shodlo se na tom 91 procent dotazovaných.

‚Ahoj kluci,‘ zdraví obnažená dívka strážníky v autě. Městská policie fotografii po kritice odstranila

Číst článek

Deník

Do Česka v posledních letech dorazily nové typy pracovních úvazků. Podle regionálního Deníku je čím dál častěji využívané sdílené pracovní místo, skupinové zaměstnávání nebo portfoliová práce, kdy se člověk věnuje několika projektům současně. V zákonu nejsou tyto druhy práce zakotvené, odbory chtějí změnu.

Lidové noviny

Další prezidentské volby budou sice až v roce 2023, už teď ale přibývají osobnosti, které by se mohly utkat v boji o Hrad. Jak zjistili Lidové noviny, někteří adepti se na náročnou kampaň i debaty už chystají.

O prezidentský úřad bude určitě usilovat senátor Pavel Fischer, který loni skončil na třetím místě. Kandidaturu nevyloučil ani soupeř Miloše Zemana z druhého kola senátor Jiří Drahoš. Do voleb by mohl zasáhnout i rektor Karlovy univerzity Tomáš Zima.

Právo

První čínská křesťanka uspěla s žalobou na ministerstvo vnitra. Deník Právo má k dispozici pravomocný rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové. Čínská křesťanka se na soud obrátila poté, co jí ministerstvo stejně jako dalším odmítlo udělit azyl. 

Monika Vosáhlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme