Barack Obama

| ČTK |Zprávy ze světa

Žádné odposlechy v Trump Tower nebyly, uvedl výbor. Prezident i tak trvá na Obamově vině

Výbor pro zpravodajské služby amerického Senátu ve čtvrtek oznámil, že nenašel důkazy o instalování odposlechů v newyorské Trump Tower během loňské prezidentské kampaně. Z nařízení takového odposlouchávání Trump počátkem března obvinil svého předchůdce Baracka Obamu. Absenci jakýchkoli důkazů ve středu popřel i stejný výbor ve Sněmovně reprezentantů, dolní komoře Kongresu USA. Trump ale na svém tvrzení trvá.

Členové výboru pro tajné služby nevěří, že by Obama nařídil odposlouchávání Trumpa

| ČTK |Zprávy ze světa

Nejvyšší členové výboru pro tajné služby americké Sněmovny reprezentantů nevěří, že bývalý prezident Barack Obama nechal odposlouchávat před loňskými volbami Donalda Trumpa. Podle agentury Reuters oba lídři výboru, republikán Devin Nunes a demokrat Adam Schiff, rovněž očekávají, že ministerstvo spravedlnosti předloží důkazy pro Trumpova tvrzení do pondělka.

|Lenka Kabrhelová, ČTK |Zprávy ze světa

Šéf FBI odmítá, že by Obama nechal odposlouchávat Trumpa. Politici chtějí po prezidentovi vysvětlení

Americký prezident Donald Trump čelí dalším otázkám ohledně svého působení v úřadu. Vyvolalo je sobotní tvrzení hlavy státu o údajných odposleších během předvolební kampaně. Z jejich nařízení Donald Trump obvinil svého předchůdce Baracka Obamu. Šéf FBI už požádal ministerstvo spravedlnosti, aby Trumpova obvinění odmítlo.

| ČTK |Zprávy ze světa

Obamacare zvoní hrana. Trump podepsal exekutivní příkaz proti Obamově zdravotnímu programu

Nový americký prezident Donald Trump podepsal krátce po páteční inauguraci v Oválné pracovně Bílého domu první exekutivní příkaz. Nařizuje v něm federálním orgánům minimalizovat finanční zátěž spojenou se zdravotním programem exprezidenta Baracka Obamy, než bude program zvaný Obamacare zcela zrušen. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na šéfa prezidentské kanceláře Reince Priebuse.

|Eva Mošpanová |Zprávy ze světa

'Nechtěl jsem být prezidentem, abych zabíjel lidi.' Největší krize Baracka Obamy trvala 40 minut

Barack Obama po osmi letech ve funkci opouští Bílý dům. Jeho vládu zachycuje bezpočet snímků - a na drtivé většině z nich se usmívá, nebo alespoň dělá grimasu. Pokud ale některá z fotek vejde do historie, bude to nejspíš ta, na níž se Obama nejenže neusmívá, ale dokonce ani není v jejím centru. Je ze začátku května 2011 zachycuje chvíle největšího risku, který první afroamerický prezident podstoupil, a to ve snaze vypořádat se s dědictvím svého předchůdce.