Haifa

Haifa v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zprávy ze světa

Polovinu požárů v Izraeli nejspíš založili žháři. Z Haify evakuovali 60 tisíc lidí

Izrael se třetím dnem potýká s požáry, které se vlivem sucha a nepříznivého větru šíří v několika částech země. Ministr veřejné bezpečnosti Gilad Erdan v tamních médiích řekl, že polovina požárů byla zřejmě založena úmyslně. Policejní mluvčí sdělil, že čtyři osoby podezřelé ze žhářství byly zatčeny a ještě ve čtvrtek stanou před soudem v Jeruzalémě. Z třetího největšího izraelského města Haifa bylo kvůli plamenům evakuováno na 60 tisíc, uvedla izraelská televizní stanice Channel 2.

|Věra Pfeifferová |Zprávy z domova

Kdo zaplatí za využití jména Václava Havla v Haifě? Obraťte se na krajany, říká ministerstvo

Komu poslat účet za pojmenování náměstí po Václavu Havlovi v izraelské Haifě bude dnes řešit ministerstvo zahraničí s nadací Vize 97. Ta si za využití Havlova jména účtuje podle Lidových novin licenční poplatek třicet tisíc korun bez DPH. Účet na tuto částku přišel i českému velvyslanci v Izraeli poté, co se haifské náměstí přejmenovalo.

|Jakub Kanta, Michal Jurman |Fotbal

Sparta chce v Izraeli opět využít svých ‚raketových startů‘ do zápasů

Hrrr na ně! Rozkaz, jehož úspěch si už vyzkoušeli mnozí vojevůdci napříč dějinami. Zároveň recept, který, co se týká taktiky v utkáních Evropské ligy, vyznává i kouč fotbalové Sparty Vítězslav Lavička. A zdá se, že zcela oprávněně. Vlétnout do zápasu, jak se říká po hlavě, se totiž Spartě letos v evropských pohárech už nejednou vyplatilo. Důvod k tomu, proč v tom pokračovat i dnes, v utkání proti izraelskému Kirjatu Šmona.