Pokémon

Pokémon v textech na iROZHLASU

Sportovci se nemají jak zabavit. Pokémoni do olympijské vesnice nedorazili

|Štěpán Pokorný, Stanislav Zbyněk |LOH 2016 Rio de Janeiro

V olympijské vesnici mají sportovci dost možností, jak naložit s volným časem. V nabídce je například bazén, skatepark nebo třeba jen poležení v lehátku na vybudované miniaturní pláži. Další aktivitou může být i sbírání pokémonů v mobilní aplikaci. Jenže v Riu de Janeiru nejsou. Pro české reprezentanty to ale žádný problém není. Nad lovci virtuálních postaviček vesměs kroutí hlavami.

|Dominika Píhová |Zprávy ze světa

Nechytejte u nás pokémony, žádá Židovské muzeum v Praze. V Osvětimi hru zakázali

Polské Státní muzeum Osvětim-Březinka se ve středu přidalo k institucím po celém světě, které si nepřejí, aby se na památných místech chytaly animované postavičky pokémon. Za krajně nevhodné a necitlivé označilo hraní hry na místech spjatých s válečným utrpením také Židovské muzeum v Praze. Podle ředitele muzea Leo Pavláta ruší pietu památných míst.

|Dominika Píhová |Zprávy ze světa

Nechytejte tu pokémony, je to nevhodné. Žádá návštěvníky americký památník holokaustu

Americký památník holokaustu a Arlingtonský národní hřbitov požádaly návštěvníky, aby během své návštěvy nehráli hru Pokémon Go. Jako na mnoha jiných místech po celém světě, i ve washingtonském muzeu a na virginském hřbitově, od sebe vzdálených necelých pět kilometrů, mohou hráči chytat pokémony. Podle Andrewa Hollingera, ředitele komunikace památníku, je hraní takové hry na místě, které připomíná oběti nacismu, „extrémně nevhodné“.