sledování

|Štěpán Sedláček |Zprávy ze světa

Yahoo skenovala pro americké tajné služby stovky milionů e-mailů, tvrdí bývalí zaměstnanci

Internetová společnost Yahoo údajně na požádání americké vlády prověřovala všechny příchozí e-maily svých zákazníků. Za tímto účelem loni tajně vyvinula počítačový program, který dokáže prohledávat zprávy i přílohy. Mohlo by jít o první známý případ, kdy internetová firma souhlasila s tím, že na přání vlády bude kontrolovat účty svých klientů v takovém rozsahu. Mělo se jednat o požadavek neveřejného vládního nařízení. Zprávu přinesla agentura Reuters s odvoláním na bývalé zaměstnance Yahoo.

| ČRo, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Útvar zvláštních činností dal u soudu v kauze Nagyová zapravdu žalobcům

Policejní Útvar zvláštních činností se u soudu s bývalou šéfkou kabinetu premiéra Janou Nečasovou, dříve Nagyovou, postavil na stranu žalobců. Útvar měl v expertním posudku odpovědět na otázku, jestli Vojenské zpravodajství provádělo v roce 2012 sledování nebo takzvané kontrasledování. To mělo podle obhajoby bývalou manželku expremiéra Nečase Radku chránit před nebezpečím.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Možnosti zhlédnout filmové novinky legálně online využívá stále více Čechů

Češi mají stále větší zájem o legální sledování filmových novinek z pohodlí vlastního domova. Vyplývá to z údajů kin a internetových obchodů, které tuto možnost nabízejí. Denně ji využijí stovky zájemců. Přehrání filmu vyjde zpravidla na několik desítek korun. Po zaplacení běží lidem 30denní lhůta, ve které mohou film sledovat.