Autorka

Barbora Taševská

Novinařina mě baví. Poprvé jsem k ní přičichla během studií, když jsem se přihlásila na praxi do regionální redakce MF Dnes. Z eléva jsem se po několika letech stala redaktorkou a postupně sbírala zkušenosti od služebně starších kolegů. 

Nakonec jsem papír a tužku vyměnila za mikrofon a od března 2015 pracuji v Centru zpravodajství Českého rozhlasu. 

A čím žiju kromě práce? Mám ráda zajímavé lidi, procházky Olomoucí, Jeseníky, své tři francouzské buldočky, knihy a kávu, na které jsem si už dávno vypěstovala závislost. 

RSS autorky

Články autorky

|Barbora Taševská |Regiony

Co s přečtenou knihou? Pošlete ji dál, nabízí speciální knihobudka v Prostějově

Pokud jste přečetli knihu a nechcete si ji nechat, můžete ji poslat dál a udělat radost někomu jinému. V Prostějově na to mají speciální knihobudku. Ta stojí v Kolářových sadech a lidé do ní nosí na co si jen vzpomenete - od klasiky až po slovníky. Na provoz knihobudky dohlíží prostějovská knihovna, která místo kontroluje a případně ji doplňuje.

|Barbora Taševská |Regiony

Mladík upozornil na možný střet zájmů prostějovských náměstků. Teď od něj chtějí peníze za advokáta

Šestnáctiletý aktivista Jakub Čech poslal před úřední komisi dva prostějovské náměstky za to, že podle něj neoznámili při hlasování zastupitelstva střet zájmů. Úřad nakonec řízení zastavil s tím, že nevznikla žádná škoda. Po několika dnech ale Čechovým rodičům přišla předžalobní výzva. Politici chtějí zaplatit výdaje za advokáta, který je zastupoval.

|Barbora Taševská |Regiony

Historická zeď, nebo betonový obrubník? Spory kolem zničeného židovského hřbitova v Prostějově nekončí

Prostějov při opravách chodníku zboural zídku na zničeném židovském hřbitově. Podle vedení města šlo pouze o betonový obrubník. Židovská organizace, která usiluje o obnovu pietního místa, ale město nařkla ze zničení části historické zdi. A k jejímu podnětu se přidalo i ministerstvo kultury, které na konci července prohlásilo hřbitov za kulturní památku. Řízení kvůli odvolání města stále běží.

|Barbora Taševská |Regiony

Olomoučany ráno budí houkání vlaků. Znamení používají strojvedoucí kvůli nefungujícím přejezdům

Obyvatelé Olomouce-Pavloviček mají každý den před pátou hodinou ranní nedobrovolný budíček. Vlaky projíždějící po nedaleké trati už tři týdny výstražným houkáním upozorňují řidiče, že mají zastavit. Podle Správy železniční a dopravní cesty se porouchaly tři přejezdy na trati. Oprava potrvá ještě dva týdny.

|Barbora Taševská |Regiony

V prostějovském gymnáziu našli sochu Pionýra-Mičurince, zájem o ni má místní muzeum

Celkem 27 let čekal Pionýr-Mičurinec ve sklepě Reálného gymnázia v Prostějově na svou příležitost ukázat se znovu světu. Bronzovou sochu objevili zaměstnanci školy. Jako pomníček socialismu ji po sametové revoluci lidé strhli. Poškodili přitom její podstavec. Hodnota sochy je asi 200 000 korun a do depozitáře si ji okamžitě vyžádalo prostějovské muzeum.