Ekonomické informace 30. 7. 2002

Spor kolem dodávek České rafinérské do společnosti Chemopetrol pokračuje. Nedokázala ho vyřešit ani včerejší schůzka obou firem s ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Rusnokem. Krátkodobá smlouva, které předcházelo přerušení dodávek, vyprší už zítra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rafinerie | Foto: Jan Rosenauer
Přehrát

00:00 / 00:00

V. Říhová: Česká rafinérská a Chemopetrol

Vážnost situace si podle mluvčí ministerstva Vladimíry Říhové všichni uvědomují a do středy se ještě určitě sejdou.

Některé hypotéční banky už zlevnily své úvěry. Reagovaly tak na snížení úrokových sazeb, o němž rozhodla minulý týden bankovní rada. Například HVB Bank snížila úrok z hypotéky o čvrt procentního bodu a nabízí sazbu s pětiletou fixací v úrovni 5,35 procenta. GE Capital Bank zlevnila své úvěry o půl procentního bodu a Raffeisenbank sníží úrokové sazby o 2 desetiny procenta ale až od 1. srpna.

Firma Falkon už téměř jistě získá bývalý hotel komunistických prominentů Praha. Společnost Falkon, která je známa především v souvislosti s vymáháním ruského dluhu, totiž už včera, tedy den před stanoveným termínem, zaplatila zbytek celkem půlmiliardové kupní ceny. za hotel Praha celkem 501 milion korun. Potvrdil to právní zástupce městské části Praha 6 - Karel Šturm z právní kanceláře Squire Sanders and Dempsey.

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Šturm: Hotel Praha

Záměry firmy s hotelem naznačil její právní zástupce Martin Grubner.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Grubner: Záměr firmy

Japonské společnosti Fuji Kiko a Koyo Seiko mají být hlavními investory, kteří vstoupí na pozemek uvolněný po odchodu mexického koncernu Nemak z Plzně do Mostu. Japonci chtějí koupit třetinu z 30 hektarů, které radnice do loňského října blokovala v průmyslové zóně Borská pole pro Mexičany. Investice firem, které jsou dodavatelsky svázány, se mají pohybovat ve stovkách miliónů korun. Japonci se definitivně vyjádří začátkem srpna.

Nová huť snížila za první pololetí letošního roku počet svých zaměstnanců o 800. V červenci tedy zaměstnávala celkem 11 a půl tisíce pracovníků. Jak dodává Ivana Šuláková, dalších 300 lidí opustí Novou huť ještě do konce letošního roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

I. Šuláková: Nová huť

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme