Autorka

Katka Brezovská

RSS autorky

Články autorky

|Milan Kopp, Jan Šmíd, ČTK, Katka Brezovská |Zprávy ze světa

Při útoku na redakci Charlie Hebdo zastřelili teroristé v Paříži 12 lidí, před policií prchají

Nejméně 12 mrtvých a několik zraněných v kritickém stavu je po dnešním útoku na satirický týdeník Charlie Hebdo v Paříži. Podle svědků do jeho sídla vtrhli dva muži s kalašnikovy. Zastřelili 10 novinářů a 2 střežící policisty a poté odjeli zřejmě připraveným autem. Policie po nich stále pátrá na východních předměstích metropole. Ozbrojenci se hlásili k teroristické síti Al-Káida, tvrdí jedna z pracovnic redakce. Útok už před novináři odsoudil francouzský prezident Francois Hollande a označil ho za teroristický čin. Francie jich podle něj v minulých týdnech několik zmařila.

|Katka Brezovská, Pavel Polák, Petr Sehnoutka, krw |Zprávy z domova

V advokátní kanceláři MSB Legal spojené s Rittigem zasahovala policie

Detektivové protikorupční policie dnes prohledali sídlo právnické kanceláře MSB Legal, zastupující lobbistu Ivo Rittiga. Kancelář pod dřívějším jménem Šachta & Partners byla napojená na byznys kolem pražské Nemocnice Na Homolce, a to jak přímo, tak i prostřednictvím firem, které byly subdodavateli nemocnice a v jejichž pozadí má být i lobbista Rittig.

|Katka Brezovská, Tereza Jelínková, Michal Jurman |Hokej

Hokejisté Chicaga slaví zisk Stanley Cupu, radují se i Rozsíval a Frolík

Hokejisté Chicaga vyhráli podruhé během čtyř let Stanleyův pohár. Boston porazili 4:2 na zápasy. V šestém finále Blackhawks vyhráli na ledě Bruins 3:2. Ještě minutu a půl před koncem sice prohrávali 1:2, dvěma góly během 17 sekund pak ale vývoj otočili. Stanley Cup tak mohli zvednout nad hlavu také čeští hráči Michal Rozsíval a Michael Frolík.

|Věra Pfeifferová, Katka Brezovská |Zprávy z domova

Sněmovna chce vysvětlení premiéra k zásahu policie. Nečas přijde na jednání v pátek

Poslanci dnes přerušili jednání sněmovny, čekají na vysvětlení premiéra Petra Nečase k policejní akci na úřadu vlády, ministerstvu obrany a dalších institucích. Premiér se z dnešní schůze ale omluvil. Objevily se spekulace, že je v nemocnici. To se ale nepotvrdilo. Podle předsedkyně sněmovny Miroslavy Němcové přijde premiér na schůzi, která bude pokračovat v pátek ráno.

|Katka Brezovská, Petr Sehnoutka |Zprávy z domova

Nemyslím, že zatýkání souvisí s mým trestním oznámením na 'rebely' z ODS, říká Láska

Probíhající policejní zásah má zatím na svém kontě pět zadržených. Dva z nich, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa, jsou bývalí poslanci ODS, kteří loni na podzim opustili sněmovnu. Krátce poté pak dostali lukrativní posty ve státních podnicích. Na oba bývalé politiky podal tehdy trestní oznámení advokát Václav Láska.

|Katka Brezovská, Veronika Sedláčková |Zprávy z domova

Kvůli záplavám jsou bez proudu tisíce domácností, další tisíce přibudou

Víc než sedm tisíc lidí už vyhnaly povodně z domovů. V severních, východních a středních Čechách vyhlásili stav nouze plynaři a tisíce domácností se ocitly bez elektřiny. Energetici museli preventivně odpojit desítky rozvoden, z nichž řada je už zaplavená. Poslední, šestou obětí záplav se stal právě energetik, který na Kolínsku odpojoval proud v zaplavené trafostanici.

|Martin Křížek, Katka Brezovská, Tereza Jelínková |Zprávy ze světa

Z lezení na Mount Everest se stal byznys, říká horolezec Jaroš

Na nejvyšší hoře světa se poprali šerpové s horolezci. Incident se stal ve výšce 7500 metrů. Nepálští šerpové údajně upevňovali lana a požádali horolezce, aby chvilku počkali. Ti ale pokračovali ve výstupu a utrhli kusy ledu, které se na šerpy zřítily. Později skupina šerpů zaútočila na stany horolezců. Obě strany se navzájem obviňují, kdo spor začal.