Autorka

Karolína Koubová

Co dělám v rozhlase:
Na Českém rozhlase Plus moderuji pořad Pro a proti a připravuji Knížky Plus. Občas uvádím i ranní nebo dopolední vysílání. 

Před rozhlasem:
Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu hereckou v Praze 4 – Michli a později Katedru autorské tvorby a pedagogiky na pražské DAMU. V Českém rozhlase pracuji od roku 2003. Působila jsem jako moderátorka i na stanicích Český rozhlas 6 a Český rozhlas Rádio Česko. Pro Rádio Česko jsem také připravovala komponovaný pořad Kronika Rádia Česko. Téměř tři roky jsem moderovala pořad Dvacet minut Radiožurnálu a působila v pořadu Jak to vidíte? na Dvojce. 

Co mě baví:
Prostřednictvím studií na Katedře autorské tvorby jsem dospěla k poznání, že v životě je důležitá hra. Hra jako vzájemný kontakt, prožitek i jako jedna z cest, jak nalézt sám sebe. 

RSS autorky

Články autorky

|Karolína Koubová |Zprávy z domova

Osvojení partnerova dítěte staví registrované partnerství na roveň manželství, tvrdí Langšádlová

PRO A PROTI. První pár gayů v registrovaném partnerství splnil všechny podmínky a otevřela se mu tak cesta k adopci dítěte. Vláda chce zároveň homosexuálům umožnit osvojení partnerova biologického dítěte. Takzvané přiosvojení má zajistit novela zákona o registrovaném partnerství. O této změně, která by poskytla větší právní jistotu dětem v registrovaných partnerstvích, se diskutuje už několik let.

|Karolína Koubová, mls, pj |Zprávy z domova

Chce se pan ministr setkat s dalajlamou? Měl by opustit vládu, napadl Ovčáček Hermana

Schůzkou s dalajlamou se ministr kultury prohřešil proti zahraniční politice české vlády a poškodil obraz České republiky v Číně. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu to ve středu prohlásil mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. "Pokud se pan ministr chtěl setkat s dalajlamou, měl by vládu opustit," řekl Ovčáček na adresu Daniela Hermana. Naopak úterní prohlášení ústavních činitelů kvitoval jako výraz uznání celistvosti Číny od jejího rovnocenného partnera.