Autor

Kateřina Kohoutová

Psaní, mluvení, točení mě bavilo už na gymnáziu, kdy jsem začala dopisovat do novin. Tam jsem také později získala první zkušenosti. Psala jsem a studovala. 

Lákala mě práce televizního reportéra a šla jsem si za svým. Podařilo se a pár let jsem z Královéhradeckého kraje dodávala zprávy pro soukromé televize. 

Když přišla nabídka od báječného člověka na práci v rozhlase, kývla jsem. A jsem za to moc ráda. 

Kolem mě je parta bezva lidí. 

Není vellký rozdíl pro jaké médium děláte, důležitý je právě okruh lidí okolo vás, editoři a komunikace. 

Na práci reportéra je úžasné, že můžete neustále poznávat, objevovat, setkávat se s novými lidmi, místy, akcemi. 

Přináším zprávy z míst, které jsou mi nejblíž. Pod horami jsem se narodila, vrátila jsem se proto, že je mi tu nejlíp. 

I když občas je to opravdu zážitek v náročném terénu, mrazivých dnech nebo totálním parnu. Ale i to je na tom to zajímavé, povzbuzující a lákavé. 

Ale mí nejbližší jsou pro mě nejvíc! Tři Kohoutci jsou můj nejúžasnější POKLAD. 

RSS autora

Články autora

|Kateřina Kohoutová |Regiony

Zimní sezona v Krkonoších. Zloději už ukradli věci za milion, spočítala policie

Více než jeden milion korun. To je škoda, kterou už stihli napáchat zloději v Krkonošských střediscích od začátku zimní sezony. Mizí sportovní vybavení, oblečení, čtyřkolky a elektronika. Třeba ve Špindlerově Mlýně je přes zimu desetkrát víc lidí než po zbytek roku. Počet policistů, kteří je mají ohlídat, ale zůstává stejný. A vypátrat zloděje je podle mužů zákona dost náročné.

| dab, Kateřina Kohoutová |Zprávy z domova

Ve Špindlerově Mlýně zraněným lyžařům pomůže ‚ski patrola‘. Doveze je do ‚medical pointu‘

Na dojezdu černé sjezdovky ve svatopetrském areálu ve Špindlerově Mlýně vyrůstá stanice rozšířené první pomoci, takzvaný medical point. Provozovat ho bude vrchlabská nemocnice. Jde o komplex mobilních buněk s plně zařízenou ambulancí k poskytování první pomoci zraněným lyžařům a snowboardistům. Během dne bude hlídkovat přímo na sjezdovce „zdravotnická patrola“ připravená okamžitě zasáhnout, a to už od začátku nové zimní sezony.

|Kateřina Kohoutová |Zprávy z domova

Epidemiologové řeší hrozbu nemocí, které mohou do Česka přinést uprchlíci

Špindlerův Mlýn hostí kongres klinické mikrobiologie, infekčních nemocí a epidemiologie. Do krkonošského města na něj dorazilo téměř 400 odborníků z celé republiky. Zabývají se například také otázkou uprchlíků, kteří přes Česko míří do dalších zemí Evropské unie. Právě uprchlíci k nám totiž podle odborníků můžou přinést některé nemoci.