Autor

Libor Dvořák

Pro ČRo Plus moderuje pořad Den podle... s hosty ve studiu o nejdůležitějších událostech dne i tématech, která dlouhodobě ovlivňují náš život. Zároveň je dlouholetým komentátorem pořadu Názory a argumenty, kde se zaměřuje hlavně na Rusko a postsovětský prostor. 

V Českém rozhlasu Plus pracuje od března 2013, od března 2005 byl redaktorem ČRo 6. Pro Šestku do února 2013 pravidelně připravoval pořady Studio STOP, Rozmluvy Studia STOP a Hovory – věda, zdraví, společnost a životní styl. Předtím působil ve zpravodajství České televize, kde mimo jiné pracoval jako redaktor zahraniční rubriky zpravodajství. Stejnou pozici zastával také na Rádiu Alfa. Po roce 1989 řídil Lidové nakladatelství Praha. 

Od 70. let působí také jako překladatel ruské krásné literatury (bratři Strugačtí, Michail Bulgakov, Arkadij Averčenko, Michal Zoščenko, A. P. Čechov, Viktor Pelevin, Vladimir Sorokin a jiní). 

Narodil se v červnu roku 1948. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor filozofie-ruština. 

RSS autora

Články autora

Kyjev| |Libor Dvořák |Komentáře |Komentář

Hon na Saakašviliho

Ukrajinská tajná policie SBU v úterý v Kyjevě zadržela bývalého gruzínského prezidenta a oděského gubernátora Michaila Saakašviliho, údajně kvůli podezření ze spolupráce s kriminální organizací.

|Libor Dvořák |Zprávy ze světa

Do konce měsíce zakryje poškozený reaktor Černobylu nový kryt. Přispěli na něj i Češi

V ukrajinském Černobylu dokončují stavbu nového ochranného sarkofágu nad zničeným jaderným reaktorem. Bude stát nad starou železobetonovou konstrukcí, kterou vybudovali ihned po havárii čtvrtého bloku elektrárny v roce 1986. Takzvaný Úkryt 2 se sestavuje vedle a do konce měsíce by ho konstruktéři měli nasunout nad samotný reaktor. Účet ve výši dvou miliard eur pomáhá zaplatit 40 zemí včetně Česka.

|Martin Dorazín, Libor Dvořák |Zprávy ze světa

Rusové volí nový parlament. Výsledky na Sibiři by se mohly kvůli podezření z podvodů anulovat

Kvůli údajným podvodům při hlasování hrozí zrušení výsledků parlamentních voleb na Sibiři. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na ruskou volební komisi. Ta údajně zaznamenala stížnosti z některých volebních okrsků na Sibiři. Ruské úřady se obávají, že by podvody při hlasování mohly vést k podobným demonstracím, jaké nastaly po minulých volbách v roce 2011. Voliči v Rusku hlasují o složení příští dolní komory ruského parlamentu – Státní dumy a 39 regionálních zastupitelstev.